Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Informacja

PDFDrukujEmail

 

Informuję, że zgodnie z Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, które wchodzi w życie z dniem 3 maja 2021 r.

  • Od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 30 maja 2021 r. w przypadku szkół ponadpodstawowych zajęcia są realizowane w taki sposób, że nie więcej niż 50% uczniów realizuje te zajęcia odpowiednio w szkole oraz co najmniej 50% uczniów realizuje te zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
  • Od dnia 3 maja 2021 r. do dnia 30 maja 2021 r. w przypadku szkół prowadzących kształcenie zawodowe i centrów kształcenia zawodowego zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe realizowane są w miejscu ich prowadzenia.
  • Od 31 maja 2021 r. wszyscy uczniowie uczą się już stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Więcej informacji >>

Rekrutacja do udziału w projekcie

PDFDrukujEmail

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

„Mobilność edukacyjna szansą na sukces” obejmującym:

  • tygodniowe praktyki typu job shadowing dla nauczycieli przedmiotów zawodowych w Lizbonie

Termin: 14.06. – 18.06.2021 r.

  • zajęcia przygotowujące do wyjazdu.

 

Uczestnikami projektu mogą być nauczyciele przedmiotów zawodowych z branży mechanicznej, fryzjerskiej i lotniczej.

 

Liczba uczestników: Lizbona – 6 osób

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują staż pracy, stopień awansu, znajomość języka angielkiego, pełnione funkcje.

 

Formularze rekrutacyjne należy składać do 14.05.2021 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10:00 - 13:00

 

Pliki do pobrania:

 Dodatkowych informacji udziela: mgr Daniel Prokopik, mgr inż. Joanna Cichoń.

ABSOLWENCI POWODZENIA

PDFDrukujEmail

To jest absolwent Krystian Zapłociński i jego świadectwo ukończenia
naszej szkoły w zawodzie technik awionik.

 

 

Krystian może być dumny ze swojego świadectwa!

                                                                          

 

Bo pobił wszystkie dotychczasowe rekordy średnich ocen!

 

Krystianie!

Jesteś wielki! Jesteśmy pod wrażeniem! Szacunek! Trzymaj tak dalej!

 

A co możesz zrobić TY ?

 

 

Pobić Krystiana nie dasz rady, ale możesz mu dorównać.

 

ABSOLWENCI POWODZENIA !

Powodzenia na maturze !

PDFDrukujEmail

 

 

 

TECHNIK ROBOTYK

PDFDrukujEmail

 

"Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy …" - Generał Władysław Anders

PDFDrukujEmail

12 maja obchodzić będziemy 51. rocznicę śmierci narodowego bohatera oraz patrona naszej szkoły. Z tej okazji warto przypomnieć osobę Generała Andersa i jego osobistą walkę o godność i honor polskiego żołnierza oraz postrzeganie Polski na arenie międzynarodowej. Dokonania Generała Andersa wiodą od ziem polskich przez pola dalekiej Azji, głęboką Rosję i Rumunię, aż po Włochy, gdzie zdobywając wzgórze Monte Cassino na stałe zapisał się w dziejach Europy i w pamięci Polaków. Podczas 33 - letniej służby Generał Anders był wielokrotnie ranny, a za swoje poświęcenie, waleczność, lojalność, honorową postawę i dokonania na polu walki uhonorowany został przez Państwo Polskie najwyższymi odznaczeniami. Ponadto w swojej kolekcji posiadał odznaczenia takich państw jak Rosja, USA, Włochy, Francja, Czechosłowacja, Jugosławia, Persja, czy Wielka Brytania. Generał Anders, jak nikt inny, potrafił zjednać sobie przychylność podległych mu żołnierzy, którzy widzieli w nim nie tylko świetnego dowódcę, ale także opiekuna, przyjaciela i człowieka, zawsze wypełniającego swój obowiązek wobec ojczyzny.

 

Z okazji Dnia Patrona i my powinniśmy dopełnić patriotycznego obowiązku i kultywować pamięć o narodowych bohaterach i właśnie dlatego w naszej szkole zorganizowany będzie konkurs wiedzy o Generale Andersie, na który już teraz serdecznie zapraszamy.

 

Organizatorzy: Natalia Bołba, Dawid Grudziński

 

andres

Udział Kamili w ponadregionalnym konkursie internetowym

PDFDrukujEmail

Uczennica naszej szkoły – Kamila Drozd (kl. II fss) – wzięła udział w ponadregionalnym konkursie internetowym "O wielu pasjach w życiu jednego człowieka, czyli Cyprian Kamil Norwid znany i nieznany". Konkurs polegał na wypełnieniu formularza zawierającego 25 pytań testowych jedno- i wielokrotnego wyboru oraz kilku pytań otwartych. Zarejestrowano odpowiedzi 255 uczestników z 67 szkół z całej Polski.

W bieżącym roku będziemy obchodzić 200 rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida. W uznaniu za zasługi dla polskiej sztuki i kultury tego zacnego wieszcza narodowego, jego nowatorskiej twórczości i patriotyzmu, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida.  

Udział Kamili w konkursie pokazuje jej zainteresowanie osobowością i dorobkiem artysty. Twórczość tego poety odkrywa uniwersalne prawdy o człowieku, chrześcijaninie, Europejczyku i Polaku.

Za zaangażowanie, udział w konkursie oraz popularyzowanie twórczości Norwida: poety, prozaika, dramatopisarza, eseisty, grafika, rzeźbiarza i malarza - dziękujemy!

 

Poloniści ZSM

 

Wspaniały sukces Mateusza

PDFDrukujEmail

W dniu 23.04.2021 r. w siedzibie NOT w Rzeszowie odbył się konkurs na "Najlepszą pracę własną uczniów szkół ponadgimnazjalnych" organizowanego przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Rzeszowie.

 

Nasz uczeń Mateusz Szuciak z klasy 3 BT zajął w konkursie II miejsce za pracę "Elektrohydrauliczne sterowanie tylnym podnośnikiem w ciągniku Zetor 8145 ".

 

Mateuszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 


 

 

 

 

UDZIAŁ UCZNIÓW ZSM W NARODOWYM CZYTANIU PISMA ŚWIĘTEGO

PDFDrukujEmail

W ramach V Narodowego Czytania Pisma Świętego z okazji XIII Tygodnia Biblijnego odbyło się w naszej szkole Czytanie Pisma Świętego. Celem tego wydarzenia było ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu osobistym oraz rozwijanie kompetencji czytelniczych i promowanie czytelnictwa.

Przedmiotem lektury podczas czytania klasowego była Ewangelia według św. Jana. Natomiast podczas czytania szkolnego uczniowie zostali zaproszeni do osobistego czytania i rozważania fragmentów Ewangelii według św. Mateusza. W wydarzeniu wzięły udział klasy: 1 fss, 2 fss, 2 fsg, 2 cg, 3 ft i 3at.

 

Udział Huberta w Podkarpackim Konkursie Literackim

PDFDrukujEmail

Uczeń naszej szkoły – Hubert Urban (kl. II hms) – wziął udział w Podkarpackim Konkursie Literackim "Są gdzieś okna, które płoną cały czas". W ramach pracy konkursowej Hubert napisał opowiadanie poświęcone tematyce funkcjonowania osób niepełnosprawnych w społeczeństwie oraz ich relacji z ludźmi pełnosprawnymi. Praca konkursowa uświadamia odbiorcom na czym polega prawdziwa pomoc osobom niepełnosprawnym, uwrażliwia nas na potrzeby osób żyjących wokół nas.

 

Uczniowi gratulujemy kreatywności i życzymy wygranej w konkursie.

 

Grono Pedagogiczne ZSM

 

UCZEŃ GABRIEL PYTKO W ETAPIE OGÓLNOPOLSKIM KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

PDFDrukujEmail

W środę 21 kwietnia 2021 r. odbył się online etap diecezjalny XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres tematyczny obejmował: Księgę Ezechiela oraz Ewangelię według św. Jana wraz z wprowadzeniami, przypisami i komentarzami oraz słownikiem pojęć. Naszą szkołę reprezentowali: Aleksandra Groń kl. III ft, Zuzanna Pachlita i Gabriel Pytko kl. III at, który zajął ex aequo III miejsce z uczestniczką z Gorlic. 23 kwietnia wziął udział w dogrywce i będzie reprezentował naszą szkołę na etapie ogólnopolskim. Cześć pisemna Finału planowana jest w formie stacjonarnej 19 maja.

 

Gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w etapie ogólnopolskim!

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!