Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

Ethics in Technology & Internet

PDFDrukujEmail

 

31 maja 2021 r. wraz ze swoim wychowawcą Dawidem Grudzińskim wzięliśmy udział w webinarium zorganizowanym w ramach Szczytu Cyfrowego ONZ. Podczas wydarzenia przedstawiciele Youth IGF opowiadali o tym, jak zaangażować się w globalny ruch Youth IG, a także wspólnie z entuzjastami z całego świata tworzyć propozycje zmian legislacyjnych oraz rządowych projektów w zakresie technologii i Internetu.

 

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Robert Kroplewski – pełnomocnik Ministra Cyfryzacji ds. społeczeństwa informacyjnego, polski ekspert ds. etycznej AI w OECD, Komisji Europejskiej i UNESCO, Sally Radwan – doradca Ministra Komunikacji i Technologii Informacyjnych w Egipcie oraz przedstawiciele ONZ. Wydarzenie odbyło się po angielsku, dzięki czemu mieliśmy okazję sprawdzić swoje umiejętności rozumienia żywego języka obcego.

 

Klasa 2cg

WYRÓŻNIENIE DLA MARCELINY SĄCZAWY W XVII OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE DLA MŁODZIEŻY "POMÓŻ OCALIĆ ŻYCIE BEZBRONNEMU"

PDFDrukujEmail

15 maja odbyła się online Gala Finałowa XVII Ogólnopolskiego Konkursu Dla Młodzieży "Pomóż Ocalić Życie Bezbronnemu". Zgłoszono do niego 1479 prac w kategorii literackiej, multimedialnej i plastycznej. W kategorii plastycznej została wyróżniona praca Marceliny Sączawy z kl. II fsg. Tematyka konkursu dotyczyła wszystkich aktualnych zagadnień bioetycznych. "Dziękuję za ten konkurs, który afirmuje życie, który nie różnicuje życia, który podkreśla godność każdej osoby ludzkiej od samego poczęcia – powiedziała Barbara Nowak, Małopolski Kurator Oświaty".

 

Marcelinie gratulujemy wyróżnienia! 

 

Rekrutacja do udziału w projekcie

PDFDrukujEmail

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie:

 

„Mobilność edukacyjna szansą na sukces”
nr: 2020-1-PL01-KA116-079207

 

obejmującym:

 • 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Barcelos
 • termin: 13.09. – 08.10.2021 r.

Terminy mobilności mogą ulec zmianie w zależności od sytuacji pandemicznej w Europie.

Uczestnikami projektu mogą być uczennice / uczniowie klas trzecich kształcący w zawodach:

 • technik mechanik, technik mechatronik

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują wyniki w nauce oraz zachowanie.

Formularze rekrutacyjne należy składać do 11.06.2021 r. w sekretariacie szkoły godz.: 10:00 – 14:00.

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela: mgr Alicja Kot oraz mgr Ewelina Surowiec

Wyniki rekrutacji na szkolenia specjalistyczne w projekcie pt. "Kształcenie wysokich lotów"

PDFDrukujEmail

Warszawa/Rzeszów 31.05.2021 r.

 

Posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej

 

(powołanej zgodnie z Regulaminem rekrutacji na szkolenia specjalistyczne w projekcie pt. „Kształcenie wysokich lotów” obowiązującego od dnia 22 marca 2021 r. wraz z Aktualizacją z dnia 26.03.2021 r; realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Priorytet IX Jakość edukacji i kompetencji w regionie, Działanie 9.4 Poprawa jakości kształcenia zawodowego)

W dniu 31.05.2021 r. odbyło się online posiedzenie Komisji Rekrutacyjnej, powołanej przez Lidera Projektu (Spółkę LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Komitetu Obrony Robotników 5C, 02-146 Warszawa).

W skład Komisji Rekrutacyjnej weszli :

 1. Przewodniczący Komisji Rekrutacyjnej - Koordynator projektu z ramienia Lidera Projektu – Pani Beata Piasecka - Bawolska
 2. Członek Komisji Rekrutacyjnej - Opiekun Projektu z ramienia Partnera Projektu ( Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa w Rzeszowie) - Pan Andrzej Kulasa
 3. Członek Komisji Rekrutacyjnej – Katarzyna Nowakowska

Na posiedzeniu dokonano zakwalifikowania na listę rankingową uczestników rekrutacji wpisanych na listę rezerwową w dniu 19-20 kwietnia 2021r. Komisja wzięła pod uwagę 20 uczestników i zostali oni wpisani na listę rankingową w kolejności od największej ilości punktów do najmniejszej.

 

Lista rankingowa osób zakwalifikowanych oraz lista rezerwowa zostają udostępnione na tablicy ogłoszeń Zespołu Szkół Mechanicznych im. gen. Władysława Andersa w Rzeszowie.

 

Komisja Rekrutacyjna informuje, iż zgodnie z § 7 punkt 6 Regulaminu rekrutacji na szkolenia specjalistyczne w projekcie pt. „Kształcenie wysokich lotów” obowiązującego od dnia 22 marca 2021 r. wraz z Aktualizacją z dnia 26.03.2021r uczestnicy, którzy nie zostali zakwalifikowani na listę rankingową zostali wpisani na listę rezerwową w kolejności od największej ilości punktów do najmniejszej.

 

Szczegółową Informację o zakwalifikowaniu (lub nie) Kandydata/ki do udziału w zajęciach specjalistycznych (w tym liczbie uzyskanych punktów za poszczególne kryteria) będzie można uzyskać również po przesłaniu prośby na adres mailowy Koordynatora projektu (tj. Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) lub osobiście u opiekuna projektu ze strony ZSM Rzeszów (tj. Pana Andrzeja Kulasy).

Beata Piasecka – Bawolska

Andrzej Kulasa

Katarzyna Nowakowska

31.05.2021

Rekrutacja do udziału w projekcie

PDFDrukujEmail

 

Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

ogłasza rekrutację do udziału w projekcie pn.

„Mobilność edukacyjna szansą na sukces”
realizowanym w ramach programu Erasmus+ obejmującym:

 • 4-tygodniowe praktyki zawodowe w Walencji w terminie:
  28.06.2021 r. – 23.07.2021 r.
 • zajęcia przygotowujące do wyjazdu w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych.

Uczestnikami projektu mogą być uczniowie klas trzecich zawodach: technik mechanik, technik mechatronik

 

Liczba uczestników: 16

 

O zakwalifikowaniu do udziału w projekcie decydują wyniki w nauce oraz ocena z zachowania.

 

Formularze rekrutacyjne należy składać do 28.05.2021 r. w sekretariacie szkoły w godzinach: 10 – 13 lub w pokoju nr 19, bądź przesłać skany dokumentów na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. (oryginały dokumentów do dostarczenia po powrocie do szkoły).

 

Pliki do pobrania:

Dodatkowych informacji udziela: mgr Daniel Prokopik, mgr inż. Joanna Cichoń

Oferta pracy dla mechatroników

PDFDrukujEmail

Zwiedzamy świat latając z Jasionki

PDFDrukujEmail

Zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie Places of tourist interest you can reach by plane from Rzeszów International Airport czyli Zwiedzamy świat latając z Jasionki.

 

Prace konkursowe to foldery opisujące miejsca do których można polecieć na wakacje.

 

Prace:

 • są w języku angielskim
 • mają format A4 i mają formę folderu
 • zawierają opis miejsca i min 2 atrakcji turystycznych

Prace są oceniane za:

 • teść i poprawność językową
 • formę graficzną

Pamiętajcie, że można latać z przesiadkami. W pracy należy poinformować jak dotrzeć do opisanego miejsca.

 

Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone ocenami celującymi (waga 3) z języka angielskiego.

 

Termin oddania prac – 10.06.2021 r.

 

Prace wysyłamy na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Monika Wiśniowska & Dagmara Kotowicz

 

Udział Karoliny w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Prusa

PDFDrukujEmail

Uczennica naszej szkoły – Karolina Kosmacz (kl. II fsg) – wzięła udział w IV Edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Bolesława Prusa. Patronat nad nim objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Gdańsk. Konkurs polegał na napisaniu opowiadania zgodnie z kryteriami podanymi w regulaminie. Karolina często pisze, "do szuflady". Odważyła się ją otworzyć i zgłosić swój utwór do konkursu. Ralph Waldo Emerson powiedział: "Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator".

 

Karolinie życzymy sukcesu, by pisaniem zmieniała świat na lepsze, rozwijała odważnie swoje pasje i zdobywała wymarzone szczyty.

 

Grono Pedagogiczne ZSM

 

Zapraszamy do udziału w akcji "SYPNIJ KARMĄ"

PDFDrukujEmail

Rozpoczęła się rejestracja na szczepienia młodzieży w wieku 16 i 17 lat

PDFDrukujEmail

Od poniedziałku, 17 maja, rusza rejestracja na szczepienia dla młodzieży w wieku 16 i 17 lat. Tego dnia e-skierowania będą wystawione osobom, które do 17 maja 2021 r. skończyły 16 lat oraz wszystkim nastolatkom z rocznika 2004. Młodzież z rocznika 2005, która 16 lat skończy w nadchodzących tygodniach, otrzyma e-skierowanie w momencie ukończenia 16. roku życia. E-skierowania dla tego rocznika będą wystawiane raz w tygodniu – w poniedziałki. Dzięki uruchomieniu szczepień dla osób niepełnoletnich osoby z rocznika 2003 nie muszą już czekać z rejestracją do dnia ukończenia 18 lat. Od poniedziałku wszystkie osoby z rocznika 2003 będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zarejestrować się na szczepienie przeciw COVID-19.

 

UDZIAŁ IZABELI TOCZEK W II OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM ”ŚWIĘTE SŁOWA STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO”

PDFDrukujEmail

Praca plastyczna uczennicy Izabeli Toczek z kl. II fss została zakwalifikowana do II Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Święte Słowa Stefana Kardynała Wyszyńskiego", której organizatorem jest Fundacja BO WARTO. Iza wykonała pracę plastyczną w formie plakatu promującego jedną, wybraną z 20 cytatów podanych przez Organizatora myśli Kardynała Stefana Wyszyńskiego: "Polsce potrzebny jest każdy człowiek - od noworodka w kołysce do starca na rencie". Fundacja podała następujące cele konkursu:

 1. Upowszechnienie wiedzy o osobie, życiu i działalności Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
 2. Kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Prymas Tysiąclecia.
 3. Wyrażanie własnych przeżyć środkami plastycznymi.

Czekamy na rozstrzygnięcie Konkursu, które odbędzie się do 25 maja 2021 r. i życzymy Izie powodzenia.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!