Zespół Szkół Mechanicznych w Rzeszowie

RAJD MECHANIKA

PDFDrukujEmail

    W dniach 22-24 kwietnia 2010r odbył się wiosenny Rajd Mechanika.

Trasa rajdu prowadziła przez Góry Słonne (spacer na lotnisko szybowcowe w Bezmiechowej) oraz Bieszczady (wędrowaliśmy po Połoninie Caryńskiej, a w ostatni dzień wzdłuż rzeki Wetlinka „Sine Wiry”).
 

W rajdzie uczestniczyło 15 uczniów naszej szkoły z klasy 1mt - 2 osoby, 1lt - 1osoba, 2 mt – 5 osób, 2dt – 1 osoba, 2gt – 2 osoby, 3ht – 2 osoby, 3dt – 2 osoby.
Nocowaliśmy w schronisku PTTK pod Małą Rudką. Opiekunem rajdu była Pani Dorota Michnia. Towarzyszył nam przewodnik beskidzki z Koła Przewodników PTTK w Rzeszowie Pan Aleksander Dawidziak.

D. Michnia
 

Więcej: RAJD MECHANIKA

Wybory do Samorządu Szkolnego

PDFDrukujEmail

Dnia 21 kwietnia 2010 roku odbyły się w naszej szkole wybory uzupełniające do Samorządu Szkolnego. Znaczna część „starego” składu to nasi wspaniali maturzyści, którzy niestety opuszczają szkołę i zaszczytnego miejsca w Samorządzie Szkolnym ustąpić musieli młodszym kolegom. Do konkursu stanęło 12 kandydatów, spośród których 9 z największą ilością głosów tworzyć będzie nowy skład, a mianowicie:

Piotr Pokrzywka klasa 3 kt

Marcin Kiszka klasa 3 kt

Barbara Kuszaj klasa 3 gt

Sylwia Bluj klasa 2 ft

Joanna Kurowska klasa 2 ht

Justyna Zaucha klasa 1 ft

Michał Niemiec klasa 1 ft

Magdalena Andres klasa 1 gt

Wojciech Woźnica klasa 1 lt

Nowy Przewodniczący Samorządu wyłoniony zostanie w wewnętrznym głosowaniu, o czym poinformujemy wkrótce.

 

W hołdzie ofiarom katastrofy

PDFDrukujEmail

        Pogrążona w żałobie Polska czci pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia o godzinie 8:56 polskiego czasu pod Smoleńskiem. W wypadku samolotu zginął prezydent Polski Lech Kaczyński, jego żona Maria oraz towarzysząca im delegacja- parlamentarzyści, czołowi politycy, duchowieństwo oraz przedstawiciele wojska i rodzin katyńskich. Wszyscy lecieli na uroczystości związane z 70 rocznicą  zbrodni katyńskiej.  Więcej: W hołdzie ofiarom katastrofy

„Istotne jest, abyśmy na Jana Pawła II patrzyli, jak na nauczyciela świata, który nie tylko słowem, ale również postawą uczył”

PDFDrukujEmail

16. 04. 2010 r. w Farze Rzeszowskiej przedstawiciele uczniów naszej szkoły wzięli udział we Mszy świętej za dyrektorów, nauczycieli i uczniów szkół rzeszowskich. Uroczystość ta rozpoczęła duchowe przygotowanie do wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II.  

 Na początku spotkania liturgicznego została odczytana lista zmarłych w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem i odmówiona w ich intencji modlitwa „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …” 

Więcej: „Istotne jest, abyśmy na Jana Pawła II patrzyli, jak na nauczyciela świata, który nie tylko słowem, ale również postawą uczył”

Konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich

PDFDrukujEmail

16 kwietnia 2010r odbył się  etap szkolny "Konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich w województwie podkarpackim". Szkołę reprezentował 12 uczniów którzy mieli za zadanie rozwiązać skomplikowany test. Zwycięzcą został Mateusz Kościak z kl.IIdt uzyskując 22/25pkt.


            30 kwietnia br. będzie on reprezentował szkołę w finale wojewódzkim, który odbędzie się  w gmachu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie. Więcej: Konkursu wiedzy o Funduszach Europejskich

STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH

PDFDrukujEmail

 

Departament Edukacji i Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie informuje, iż  jest realizowany projekt pt. „Program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2009/2010".

 

Z Zespołu Szkół Mechanicznych stypendium zostało przyznane 7 uczniom:

 

1. Marcin Magryś 3lt – 2 miejsce na liście rankingowej
2. Tomasz Rajzer 3lt
3. Łukasz Salach 1mt
4. Marcin Kuźniar 3lt
5. Adam Marut 1lt
6. Tomasz Surmacz 1lt
7. Konrad Duda 1mt
 

Więcej: STYPENDIA DLA UCZNIÓW SZCZEGÓLNIE UZDOLNIONYCH

Wyniki I etapu Konkurs Wiedzy o gen. Władysławie Andersie

PDFDrukujEmail


23 marca 2010 odbył się I etap Konkursu wiedzy o Patronie Naszej Szkoły. W eliminacjach wzięło udział trzynaście 4-osobowych zespołów  z kl. I mt, II mt , I lt, I dt, II kt, III kt, IV at, II ht, II ft, i III gt.  Uczestnicy odpowiadali na 26 niezwykle trudnych (dla niektórych) pytań.


Trzy zwycięskie zespoły zobaczymy w II etapie, który odbędzie się podczas obchodów Dnia Patrona 28 kwietnia.

Będą one rywalizowały z 4-osobową drużyną nauczycieli.

 

 Powodzenia!

Więcej: Wyniki I etapu Konkurs Wiedzy o gen. Władysławie Andersie

WYNIKI ETAPU SZKOLNEGO XVI KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ

PDFDrukujEmail

 

23 marca 2010 r. odbył się etap szkolny XVI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, który obejmował Pisma Janowe.

 Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się:
1. MARCIN SOŁTYS     kl. I et
2. KAROLINA WÓJCIK   kl. II ft
3. TOMASZ SURMACZ    kl. I lt

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY POWODZENIA W ETAPIE DIECEZJALNYM!
 

DUCHOWA ADOPCJA DZIECKA POCZĘTEGO

PDFDrukujEmail

25 marca w dniu Święta Życia - Zwiastowania NMP maturzystki z kl. IV ht (najliczniej), IV gt oraz uczennice klas: I fz i III fz podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Duchowa Adopcja polega na modlitwie za jedno poczęte, zagrożone śmiercią dzieciątko. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu tajemnicy różańcowej i specjalnej modlitwy. Można także podjąć dodatkowe postanowienie.
Podpisując przyrzeczenie stałyśmy się odpowiedzialne za życie tych nienarodzonych dzieci. Ogarnęło nas uczucie radości z niesionej przez nas pomocy tym malutkim bezbronnym istotkom.
Będziemy bronić świętości życia poprzez codzienną modlitwę.
 

BERNADETA OŻÓG
KLASA: IV HT

VI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

PDFDrukujEmail

 

23 marca cała nasza klasa 3gt wybrała się z panią Kingą Lizak do Wojewódzkiego Domu Kultury na koncert „Bądźmy Świadkami Miłości” z okazji obchodów

VI Narodowego Dnia Życia.

Więcej: VI NARODOWY DZIEŃ ŻYCIA

PASCHALIKI I BARANKI NA WIELKANOC

PDFDrukujEmail

W niedzielę 7 i 14 marca razem z koleżankami z Koła Religijnego, pod opieką p. Kingi, sprzedawaliśmy paschaliki i baranki wielkanocne. Paschaliki to małe świece, wzorowane na paschale, symbolizującym Chrystusa.

Więcej: PASCHALIKI I BARANKI NA WIELKANOC

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!