Spotkania

Bad Kreuznach (Niemcy) / Geel (Belgia) – 20-28.04.2009r.

PDFDrukujEmail

Spotkania w Niemczech i w Belgii były ostatnimi w ramach realizacji projektu „COMENIUS – TRAIN FOR EUROPE”. Podobnie jak w poprzednich wzięło w nich udział ponad 140 uczniów i nauczycieli z 24 szkół reprezentujących 21 państw Unii Europejskiej. W czasie licznych warsztatów zaprezentowano efekty dwuletniej pracy nad realizacją licznych zadań. Przede wszystkim został zmontowany pociąg składający się z trzech lokomotyw oraz 25 wagoników. Każdy wagon został wykonany przez szkołę-uczestnika projektu. Był on charakterystyczny w konstrukcji i dekoracji dla kraju z którego pochodził. Polski wagon to cysterna pomalowana w biało czerwone barwy z logo naszej szkoły. Pociąg poruszał się po torach ułożonych w okrąg o średnicy 6 metrów.

Więcej: Bad Kreuznach (Niemcy) / Geel (Belgia) – 20-28.04.2009r.

Spotkanie w Ivrea ( Włochy ) - 15-21.IV.2008r.

PDFDrukujEmail

Spotkanie w Ivrei we Włoszech było już drugim spotkaniem, jednak tym razem uczestniczyli w nim uczniowie - również z naszej szkoły. Codzienne prace nad projektem odbywały się w Istituto di Istruzione Superiore. Uczniowie podzieleni na grupy wybierali spośród przedstawionych projektów, (które były ich pomysłami) - elementy konstrukcji lokomotywy, połączenia wagonów, koła, bufory i inne części pociągu. Przedstawiony został również multimedialny słownik techniczny - w całości wykonany przez uczniów. W ostatnim dniu warsztatów zostały rozdane zadania domowe do przygotowania na następne spotkanie.

Więcej: Spotkanie w Ivrea ( Włochy ) - 15-21.IV.2008r.

Barcelona

W dniach 21-27 października 2008r uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu w Barcelonie w ramach realizacji projektu „Comenius – TRAIN FOR EUROPE”. Było to już trzecie spotkanie. Poprzednie dwa miały miejsce w Albi – Francja oraz Ivrea – Włochy. Istotą projektu jest współpraca uczniów i nauczycieli w zakresie programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie. Celem programu jest wykonanie „Pociągu do Europy”. Każdy uczestnik wykonuje jeden wagon, lokomotywa jest montowana z części wykonanych przez poszczególne szkoły.

Więcej: Barcelona

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!