Wolontariat

"Sypnij karmą!" - zbiórka karmy dla Schroniska Kundelek w Rzeszowie

Drodzy uczniowie, w ostatnim czasie nasza szkoła wzięła udział w akcji "Sypnij karmą!" - zbiórka karmy dla Schroniska Kundelek w Rzeszowie. W bezinteresowną pomoc bezdomnym zwierzętom zaangażowali się uczniowie oraz wychowawcy klas 2cs, 1 hms, 2hmg, 2ag, 3bt oraz 3lt. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać prawie 50 kg karmy dla zwierząt.  Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję.

 

Jakub Chmura i Norbert Piwoński 2ag

 

 

 

 

Więcej: "Sypnij karmą!" - zbiórka karmy dla Schroniska Kundelek w Rzeszowie

UDZIAŁ UCZNIÓW W AKCJI SPOŁECZNEJ PRZECIWKO PRZEMOCY W RODZINIE "UŻYJ SERCA NIE PIĘŚCI

Fundacja "Warto Żyć Dla Kogoś" zorganizowała akcję społeczną / happening "Użyj serca nie pięści" przeciwko przemocy domowej. Wolontariat działający w ZSM przyłączył się do tej akcji.

Nasi uczniowie, maturzyści i absolwenci zebrali kilkanaście pudeł z maskotkami, bandażami i plastrami. W weekend 11-13 czerwca zabandażowane i z przyklejonymi opatrunkami misie zostały umieszczone w widocznych miejscach w miastach, miasteczkach i wsiach.

Pluszaki miały przymocowane zawieszki informujące czego dotyczy happening, dołączone były także ulotki z numerami całodobowego telefonu niebieskiej linii i informacjami o aplikacji parasol, dzięki którym ofiary przemocy domowej mogą otrzymać pomoc.

 

Zapraszamy do udziału w akcji "SYPNIJ KARMĄ"

PROGRAM PROMOCJI POZYTYWNYCH POSTAW I WARTOŚCI

"PRZYJAZNE SERCE" - rok szkolny 2020/2021

 

Cele programu:

 • kreowanie i promowanie pozytywnych postaw i wartości ogólnoludzkich oraz społecznych,
 • kształtowanie poczucia odpowiedzialności za innych,
 • dążenie do poszanowana wolności osobistej i godności człowieka,
 • mobilizowanie młodzieży do stawania w obronie wartości moralnych.

Kryteria postawy kandydata:

 • wysoka kultura osobista
 • umiejętność współpracy z innymi
 • wytrwałość w pokonywaniu trudności
 • empatia
 • pomoc słabszym i potrzebującym
 • odpowiedzialność za siebie i innych
 • skuteczność działania
 • reagowanie na nietolerancję, krzywdę drugiego człowieka

Formy działań młodzieży zasługujące na nagrodzenie:

 • podejmowanie działań wolontarystycznych ( minimum 1 rok) na rzecz społeczeństwa i środowiska lokalnego
 • aktywna postawa w przeciwdziałaniu uzależnieniom dzieci i młodzieży
 • podejmowanie działań przeciw przemocy i agresji w szkole
 • aktywne i szlachetne postepowanie w miejscu zamieszkania, wobec sąsiadów

Zapraszamy Samorządy klas do zgłaszania wychowawcom kandydatur do programu:

 • "Przyjazne Serce" ZSM (termin marzec 2021)

Kup Wirtualnego Pączka dla Jakuba

Drodzy nauczyciele, uczniowie i sympatycy ZSM w Rzeszowie.

 

Co roku w TŁUSTY CZWARTEK organizowaliśmy "słodkie" akcje charytatywne, mające na celu wsparcie i pomoc dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. W tym roku, w ten niecodzienny "TŁUSTY CZWARTEK" zapraszamy do zakupu wirtualnego pączka dla Kuby.

 

Jakub w trakcie wakacji uległ tragicznemu wypadkowi lotniczemu. Wymaga długotrwałego leczenia oraz intensywnej rehabilitacji. Wierzymy, że dzięki gorącym sercom oraz  ”słodkim” i drobnym gestom  zbierzemy kwotę potrzebną na leczenie i rehabilitację Kuby. Aktualnie jest podopiecznym Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła". Organizuje ono akcję charytatywną wspierającą zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Jakuba. Do końca zbiórki zostało tylko kilka tygodni.

Nasze wsparcie dla niego jest bezcenne.

 

Jeśli chcesz wesprzeć Kubę i kupić dla niego wirtualnego pączka
wejdź na stronę:

 

 https://dajesz.com.pl/pomozmy-jakubowi-w-dramatycznej-walce-o-zycie-i-zdrowie

 

Wolontariat Szkolny

 

 

SOLIDARNI Z DZIEĆMI NA ODDZIALE ONKOLOGICZNYM

4 lutego rozpoczął się maraton wsparcia dzieci z chorobami onkologicznymi. Będzie on trwał do 4 października, bo wtedy obchodzimy Światowy Dzień Onkologii.

Co roku około 1400 rodziców słyszy straszną diagnozę, co roku około 1400 dzieci otwiera drzwi na oddziały onkologii i zaczyna walkę o swoje życie! Uczniowie naszej szkoły nie byli obojętni i pokazali swoją solidarność z chorymi na raka. Założyli chustki na znak łączności z dziećmi, zrobili zdjęcia, do których dołączyli życzenia powrotu do zdrowia i słowa wsparcia. Przekazali sztafetę dobrego słowa.

 

Wolontariat Szkolny

 


"Razem na Święta"

Uczniowie klasy kl. 1ls wzięli udział w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Postanowiliśmy wesprzeć bezdomne zwierzątka ze schroniska Kundelek w Rzeszowie. Przed świętami Mateusz z Igorem w imieniu klasy i wychowawczyni zanieśli zebrane pieniądze do ośrodka. Cieszymy się, że mogliśmy przynajmniej w ten sposób pomóc podopiecznym schroniska.

 

Klasa 1ls

 

 

 

 

PACZKA OD ŚW. MIKOŁAJA DLA DZIECI Z HOSPICJUM

Dzień 6 grudnia kojarzony jest ze św. Mikołajem, prezentami, uśmiechem i zabawą. To ważne i dające radość święto, którego z niecierpliwością wyczekują także podopieczni hospicjum dla dzieci. Uczniowie i absolwenci naszej szkoły w tym trudnym czasie postanowili spełnić marzenia i obdarować chore dzieci oraz ich rodzeństwo mnóstwem prezentów.

W paczkach znalazły się zabawki, słodycze, ale także pampersy, artykuły kosmetyczne, chemiczne, spożywcze, pościel i odzież. W akcję zaangażowali się: Julita Drabicka i Weronika Wiater z kl. 1 fss, Agata Bazan, Karolina Giebułtowicz, Wiktoria Niemczyk, Jakub Gargaś, Monika Szczepanik, Karolina Kosmacz, Natalia Witowska, Kinga Sitarz, Karolina Przywara i Monika Piwko z kl. 2 fsg, Kacper Szura z kl. 2 cs, Andriana Vatsyak, Anna Gałas, Aleksandra Groń, Gabriela Lech z kl. 3 ft Angelika Grobelna z kl. 4 ft oraz spora liczba absolwentów działających kiedyś w Wolontariacie, którzy w to piękne i szlachetne przedsięwzięcie włączyli również swoje rodziny i znajomych.

 

Dziękujemy

Wolontariat Szkolny

 

 

 

ZBIÓRKA BIAŁO- CZERWONYCH ZNICZY NA CMENTARZ ŁYCZAKOWSKI WE LWOWIE

Do 20 października trwa w naszej szkole zbiórka zniczy, które na Wszystkich Świętych zapłoną na Cmentarzu Łyczakowskim we Lwowie. Akcja "Światełko pamięci" jest wspólnym przedsięwzięciem konsulatu RP we Lwowie, Polskiego Radia Lwów oraz Telewizji Rzeszów. Na Ukrainie nie ma zwyczaju zapalania świec na grobach 1 listopada, dlatego na Łyczakowie, gdzie spoczywa kilkadziesiąt tysięcy zmarłych, jeszcze kilka lat temu tylko na nielicznych polskich grobach paliły się świece. Dzięki akcji Polacy ze Lwowa mogą zapalić znicze na wszystkich polskich grobach, także tych zapomnianych i bezimiennych.

Włącz się do akcji. Przynieś biało - czerwone znicze i zostaw je w oznaczonym miejscu na parterze, w sali 33 u p. Kingi Lizak i u p. Ilony Szeteli.

 

Pomóżmy Jakubowi w walce o życie i zdrowie!

"Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada,

lecz przez to, kim jest;

nie przez to, co ma,

lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

 

Jan Paweł II

 

Uczeń naszej szkoły w trakcie wakacji uległ tragicznemu wypadkowi lotniczemu. Jakub wymaga długotrwałego leczenia oraz intensywnej rehabilitacji. Aktualnie jest podopiecznym Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła". Organizuje ono akcję charytatywną wspierającą zbiórkę pieniędzy, które zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Kuby.
Prosimy wszystkich o wsparcie dla naszego ucznia. Wierzymy, że dzięki gorącym sercom oraz  drobnym gestom  zbierzemy kwotę potrzebną na leczenie i rehabilitację Jakuba.

 

Jeśli chcesz wesprzeć Jakuba wejdź na stronę:

 https://dajesz.com.pl/pomozmy-jakubowi-w-dramatycznej-walce-o-zycie-i-zdrowie

 

 

 

WOLONTARIAT ZAPRASZA

 

Myślisz o wolontariacie? Lubisz pomagać innym? Masz głowę pełną pomysłów i chcesz się nimi podzielić? Dołącz do naszego szkolnego wolontariatu, który podąża za słowami: "Tam gdzie jest człowiek potrzebujący musi znaleźć się człowiek, który otoczy potrzebującego wsparciem".

 

Chętni mogą zgłaszać się do p. Kingi Lizak i p. Iwony Adamiec- Zielińskiej.

 

ZAPRASZAMY

AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI”

 

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję "Zbieramy nakrętki". W ubiegłym roku szkolnym oddaliśmy kilkanaście 120 litrowych worków nakrętek na rehabilitację Amelki. W akcję włączyli się także nasi absolwenci.

Nakręć się na pomaganie. Przyłącz się to tej akcji także i Ty!!!

O co chodzi?

O zbieranie różnego typu plastikowych nakrętek, zakrętek, korków, wieczek i pokrywek.

Nie wyrzucaj nakrętek, przyłącz się do akcji i zbieraj razem z nami!

Akcja będzie trwała przez cały rok szkolny.

 

Nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak sala nr 33, oraz do p. Iwony Adamiec - Zielińskiej do gabinetu pedagoga. Specjalne kosze na nakrętki stoją także na korytarzach, a pudełka w niektórych salach lekcyjnych.

 

Szkolny Wolontariat

AKCJA "TŁUSTY CZWARTEK - PĄCZEK - POMOC"

20 lutego, w tłusty czwartek, odbyła się w naszej szkole akcja: "Tłusty Czwartek- Pączek- Pomoc". Akcję przeprowadziliśmy między innymi we współpracy z Cukiernią Bernard Żyradzki. Pan Żyradzki podarował nam 100 sztuk. Pączki rozeszły się niczym przysłowiowe świeże bułeczki!

Dziękujemy nauczycielom, uczniom i pracownikom szkoły za hojność. W przeprowadzenie akcji włączyli się: Daniel Pięta, Krystian Augustyn kl. I ls, Wiktor Rafa, Jakub Gryboś kl. I hmg, Gabriela Dworak, Ola Groń, Anna Gałas kl. II ft, Klaudia Kozubal kl. II mst, Gosia Korchowiec i Gabriela Zarzycka kl. IV est. DZIĘKUJEMY

 

Szkolny Wolontariat

 

KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

W przedświątecznym tygodniu przez dwa dni wolontariusze naszej szkoły włączyli się w ważną akcję - zbiórkę funduszy, które zostaną przeznaczone na opłacenie pobytu na koloniach i obozach rehabilitacyjnych podopiecznych Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. W tym przedsięwzięciu wzięliśmy udział po raz trzeci. Nasi wolontariusze kwestowali w sklepie „Społem” przy ul. Asnyka. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem. Darczyńców motywowaliśmy szczerymi uśmiechami, a jeszcze cieplejszymi dziękowaliśmy za okazane serce. Te dni dały nam wiele radości. Lubimy pomagać, cieszy nas pozytywna reakcja ludzi, a przy okazji przebywamy ze sobą i radośnie spędzamy czas. Nagrodą są pełne ciepła rozmowy z tymi, którzy oprócz tego, że wrzucali dary do wózka czy puszki, zatrzymywali się przy nas, aby porozmawiać. Serdecznie dziękujemy ekipie, którą tworzyli: Kamil Pilip kl. I cg, Marcelina Sączawa, Karolina Giebułtowicz, Gabriela Augustyn, Marcelina Cisek kl. I fsg, Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja kl. I fss, Patrycja Wiercioch, Ola Groń, Anna Gałas, Gabriela Lech kl. II ft, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak kl. III ft, Zuzanna Jabłecka kl. III mst i Dawid Pleśniak kl. IV bt. Opiekę nad nami sprawowały panie: Kinga Lizak, Monika Bajor i Edyta Dragulska.

 

Szkolny Wolontariat

 


 

 

 

Więcej: KWESTA NA RZECZ TOWARZYSTWA PRZYJACIÓŁ DZIECI

GÓRA GROSZA 2019

Wolontariat Szkolny zaprasza do akcji GÓRA GROSZA. W dniach 16- 18 grudnia 2019 r. na przerwach wolontariusze będą przechodzić z puszkami z prośbą o wsparcie. Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego i pozwolą im spokojnie dorastać. Zbieramy nominały 1, 2 i 5 groszy.

Wierzymy, że i Ty przyłączysz się do akcji! Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance.

 

Wolontariat Szkolny

 

MIKOŁAJE Z MECHANIKA

W piątek, 6 grudnia, uczniowie naszej szkoły, należący do wolontariatu, wcielili się w rolę Świętego Mikołaja i jego pomocników. Odwiedzali osoby chore i samotne, niosąc ciepłe słowa oraz drobne upominki. Starsi ludzie cieszyli się z obecności Mikołaja i aniołków w ich domach. Opowiadali historie swojego życia oraz dzielili się doświadczeniem.   Wolontariusze naszej szkoły pokazywali swoją dobroć i chęć podarowania odrobiny szczęścia potrzebującym. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie: Kinga Lizak, Magdalena Wojtaszek- Chudzik i Iwona Adamiec- Zielińska.

W roli Mikołaja wystąpili: Dominik Kruczek z kl. 1 fss Jakub Gargaś, Rafał Jaskuła z kl. 1 fsg, Kamil Pilip z kl. 1 cg, Jakub Gryboś, Wiktor Rafa z kl. 1 hmg, Mateusz Majta z kl. 2 ct, Kacper Wnęk, Kewin Sierżęga z kl. 3 at, Michał Płotczyk z kl. 3 lt, Marcin Makowski, Wojciech Maciąg z kl. 4 mt i Sebastian Szurlej- absolwent.

Aniołki: Zuzanna Pachlita, Alicja Madeja, Kamila Drozd z kl. 1 fss, Marcelina Sączawa, Rafał Jaskuła, Monika Szczepanik, Patrycja Kozdraś, Róża Słysz, Izabela Toczek, Anna Rogala, Kinga Sitarz z kl. 1 fsg, Aleksandra Groń, Patrycja Wiercioch, Gabriela Lech, Julia Kardaś, Anna Gałas z kl. 2 ft, Anna Gientka z kl. 2 ht, Klaudia Kozubal, Oliwia Kojder z kl. 2 mst, Zuzanna Jabłecka, Zuzanna Zdeb, Patrycja Jarosz z kl. 3 mst, Angelika Grobelna, Aleksandra Skubisz, Wiktoria Świątek, Patrycja Rodzoń, Karolina Uliasz, Kinga Cygan, Gabriela Kożyniak z kl. 3 ft i Gabriela Zarzycka z kl. 4 est .

 

Róża Słysz, Izabela Toczek kl. 1 fsg, Jakub Gryboś kl. 1 hmg

 

 

 

 

 

 

Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA

TAK! POMAGAM!

 

Grudzień 2019, pierwszy piątek oraz sobota miesiąca. Kolejny raz pomagamy! W naszej szkole wolontariuszy nie brakuje i chociaż w piątek była też akcja mikołajkowa do „Tak! Pomagam!" chętnych nie zabrakło. Bezinteresowna pomoc, coś co kochamy i nikt z nas nie oczekuje niczego w zamian. Zbieraliśmy żywność długoterminową w sklepach Biedronka i Hetman dla rodzin, które najbardziej tego potrzebują. Wystarczy trochę uśmiechu i zachęta, a ludzie garną się do pomocy. Drobne rzeczy typu kasza, mąka, ryż i oczywiście słodycze, z których najbardziej ucieszą się dzieci.

Wolontariusze, którzy wzięli udział w akcji to: Karolina Kosmacz, Karolina Przywara, Bartosz Sarkowicz, Paweł Janczyszyn, Kinga Sitarz kl. 1 fsg, Oliwia Kotowicz kl. 1 as, Daniel Pięta kl.1 ls, Aleksandra Groń, Gabriela Lech kl. 2 ft, Dawid Łojek, Piotr Michałek, Hubert Płodzień kl. 3 dt, Natalia Jastrząb, Natalia Bober kl. 3 ft, Kinga Sieniawska, Izabela Rogóż kl. 4 ft i Dawid Pleśniak kl. 4 bt

Podziękowania należą się pani Kindze Lizak, pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej i pani Monice za opiekę nad nami i udzielanie cennych wskazówek.

 

A Ty? Pomagasz? TAK POMAGAM!

 

Kinga Sitarz kl. 1 fsg i Hubert Płodzień kl 3 dt

"I Ty możesz mieć czerwoną czapkę ... "

Akcja Mikołajkowa „I ty możesz mieć czerwoną czapkę"

KWESTA NA CMENTARZACH

Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzach diecezji rzeszowskiej wolontariusze naszej szkoły kwestowali na rzecz ubogich z Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta. 1 i 2 listopada spotkaliśmy się na cmentarzach Podkarpacia, aby uczestniczyć w pięknym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciu. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że wzięliśmy udział w tej akcji - mogliśmy pomóc i naprawdę dobrze spędzić ten dzień. Swój czas w tych świątecznych dniach na pomoc innym poświęcili następujący wolontariusze z naszej szkoły: Marcelina Cisek, Ania Rogala, Agata Bazan, Marcelina Sączawa, Jakub Gargaś, Bartosz Siarkowicz   kl. I fsg, Monika Staszewska, Paulina Tomaka, Patrycja Pelc kl. I fss, Kamil Pilip kl. I cg, Daniel Pięta kl. I ls, Mateusz Majta kl. II ct, Klaudia Kozubal kl. II mst, Ola Groń, Gabriela Lech, Julia Kardaś, Anna Gałas i Gabriela Dworak kl. II ft

 

Szkolny Wolontariat

 

ZNICZE ZEBRANE W ZSM ZAPŁONĘŁY NA CMENTARZU ŁYCZAKOWSKIM WE LWOWIE

Od 16 lat na Cmentarzu Łyczakowskim odbywa się akcja Światełko Pamięci dla Cmentarza Łyczakowskiego, która polega na zapalaniu tysięcy biało-czerwonych zniczy przywożonych z Polski. Idea akcji wiąże się z wolą przypomnienia o wybitnych postaciach kultury pochowanych na Łyczakowie. Tradycyjnie znicze zapłonęły nie tylko na grobach znanych Polaków, ale także na grobach opuszczonych, niezależnie od narodowości i wyznania pochowanych w nich osób

Szkolny Wolontariat dziękuję wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy włączyli się w zbiórkę zniczy na polski cmentarz we Lwowie. Biało- czerwone znicze zostały przekazane do Telewizji Rzeszów, a potem zawiezione i zapalone 1 listopada na największych i najstarszych nekropoliach - Łyczakowie, Cmentarzu Orląt i Cmentarzu Janowskim.

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!