Wolontariat

PIELGRZYMOWANIE Z JANEM PAWŁEM II

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 20-10-2013 Piotr Pustelny 20-10-2013 

img 9871W miniony piątek tj. 11 października , grupa kilkunastu uczniów naszej Szkoły , wraz z panią Kingą Lizak udała się na szlak pielgrzymkowy po Rzeszowie , z okazji XIII Dnia Papieskiego. Odwiedziliśmy kilka miejsc związanych z osobami , które Jan Paweł II kanonizował lub beatyfikował , a wszystko to w duchu dziękczynienia za dar Papieża Polaka , który odznaczał się szczególną odwagą świętości. Wędrówkę rozpoczęliśmy od przy Krzyżu ofiar komunizmu , na Placu Śreniawitów , gdzie każdy otrzymał tzw. "Kartę pielgrzyma papieskiego" z wyznaczonymi miejscami , do których udawaliśmy się i przy których mieliśmy określone zadania. Tutaj odmówiliśmy modlitwę za Ojczyznę i zapaliliśmy znicz. Więcej: PIELGRZYMOWANIE Z JANEM PAWŁEM II

SERCE MECHANIKA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 20-10-2013 Piotr Pustelny 20-10-2013 

DSC 0769W czwartek 10 października wspaniałe osoby z naszej Szkoły dzieliły się czasem i sercem ze starszymi osobami udzielającymi się w rzeszowskim dziele Caritas które, tego dnia miały spotkanie i konferencję. Nas poproszono o posługiwanie podczas tej konferencji: o kawkę, herbatkę, kanapki, sprzątanie, a przede wszystkim o naszą obecność. Do tych zajęć podeszliśmy z wielką radością serca. Panie były bardzo wdzięczne i uśmiech na ich twarzach budził jeszcze większą radość na naszych twarzach. Pamiętano o nas i zostaliśmy poczęstowani wieloma smakołykami, słodyczami, cukierkami, które umilały na naszą pracę. Za to, że mogliśmy pomóc dziękujemy bardzo Pani Kindze Lizak która potrafi zachęcić i jest wspaniałym pośrednikiem między tymi co potrzebują pomocy a Mechanikiem.

 

Autor: PATRYK NASPIŃKI

Klasa: II mbt

KATECHEZA AUDIOWIZUALNA

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 20-10-2013 

We wtorek 8 października odbyła się kolejna katechez audiowizualna u bernardynów. Tym razem wysłuchaliśmy świadectwa aktorka Patrycji Hurlak, znanej z seriali "Klan", "M jak miłość", "Na Wspólnej" miała karierę, pieniądze, wpływowych znajomych i wielką moc, którą dawała jej czarna magia. Dwa lata temu przeżyła nawrócenie. Aktorka "zabawy z magią" rozpoczęła już w drugiej klasie szkoły podstawowej. Najpierw zaczęła interesować się amuletami, później dostała książkę z zaklęciami i klątwami. I tak z czasem rozpoczęło się wróżenie z kart, przygoda z horoskopami, medycyną niekonwencjonalną oraz wywoływanie duchów. Tytuł katechezy był niepokojący: "Nawrócona wiedźma”, ale jej życie było niepokojące, aż do nawrócenia.

„PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 20-10-2013 

img 9832W piątek i w sobotę 4- 5 października młodzież z naszej Szkoły uczestniczyła w akcji "Podziel się posiłkiem". Zbieraliśmy żywność w sklepie „Biedronka”. Zmienialiśmy się na dyżurach co dwie godziny. Informowaliśmy klientów o celu akcji, rozdawaliśmy ulotki, czasem po prostu rozmawialiśmy z darczyńcami. Zebraliśmy ok.300 kg produktów spożywczych. Już w poniedziałek zrobiliśmy paczki, którymi się podzielimy. Panie Iwona Adamiec- Zielińska i Kinga Lizak przeszkoliły i czuwały nad całą armią wolontariuszy: Ewelina Krupa i Weronika Teper z kl. I ft; Monika Mołdoch, Agata Musiał, Natalia Data, Anna Prucnal, Sylwia Słysz i Sabina Stec z kl. II ft; Kamil Pisarek i Sebastian Malinowski z kl. II mbt; Justyna Bartnik, Monika Maziarz i Patrycja Salach z kl. III gt; Dominika Jezierska i Aneta Pilch z kl. IV ft oraz Łukasz Szczepański z kl. IV lmt. Transportem zajęli się: Rafał Czech, Adrian Kicka i Maciej Kłoda z kl. IV lmt. Natomiast rozdzielaniem żywności: Małgorzata Klimczko, Agata Siciak i Gabriela Sikora z kl. I ft; Sebastian Malinowski, Patryk Naspiński i Kamil Pisarek z kl. II lmt oraz Adrian Świder i Jakub Janik z kl. II lt.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WIELKIE SERCE, POŚWIĘCONY CZAS I CIERPLIWOŚĆ!

 

AUTOR: SEBASTIAN MALINOWSKI

KL. II MBT

Więcej: „PODZIEL SIĘ POSIŁKIEM”

PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 04-10-2013 Piotr Pustelny 03-10-2013 

img 9816W piątek 27 września ok. godziny 5.00 my, maturzyści, wraz z nauczycielami: panią Kingą Lizak, panią Mariolą Ustrzycką, panią Dorotą Kustrą, panią Urszulą Szpugą oraz księdzem kierownikiem Kamilem Pękalskim MS wyruszyliśmy na pielgrzymkę do Częstochowy. Podróż w autokarze minęła nam bardzo szybko i już o godzinie 10.15 znaleźliśmy się na Jasnej Górze. O godzinie 11.00 udaliśmy się do kaplicy na katechezę, nabożeństwo pokutne oraz adorację Najświętszego Sakramentu.

Więcej: PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW DO CZĘSTOCHOWY

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!