Wolontariat

SZKOLNY KONKURS DLA MATURZYSTÓW „ŻYCIU- TAK!”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 18-01-2014 Piotr Pustelny 16-01-2014 

img 5870Cel Konkursu:

-umocnienie postawy szacunku dla życia

-uznanie życia ludzkiego jako wartości nienaruszalnej już od poczęcia, co jest motywacją do jego obrony.

 

Warunki uczestnictwa:

Wykonanie pracy konkursowej w jednej z kategorii:

- literackiej: wiersz, opowiadanie, nowela, reportaż;
- plastycznej: plakat, grafika, malarstwo, fotografia;
- multimedialnej: strona internetowa, film, program komputerowy, program multimedialny.

 

Termin dostarczenia prac: 01.03.2014 r.

Prace przyjmuje: P. Kinga Lizak

 

 

MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-12-2013 Piotr Pustelny 15-12-2013 

dsc 0041

 

 

Czy wierzycie w Świętego Mikołaja? Nie? No, to posłuchajcie! Jest, jest i ma wielu pomocników w naszym Mechaniku, którzy chętnie nieśli pomoc i radość parafianom od Matki Bożej z La Salette i mieszkańcom osiedla Dąbrowskiego. Mimo braku śniegu, nieustraszeni Mikołajowie z Aniołczycami ochoczo, z domu do domu, z drzwi do drzwi wędrowali, by wesprzeć skromnymi podarkami, a nade wszystko dobrym słowem i uśmiechem starszych i chorych mieszkańców osiedla. Ciepło przyjęci pomocnicy doznali czaru miłości, a ich pracy towarzyszyły uśmiechnięte i rozradowane twarze obdarowanych. Natomiast radosne reakcje najmłodszych dodawały wszystkim wolontariuszom skrzydeł. Po długiej i wyczerpującej pracy drogi wszystkich Mikołajów i Aniołczyc skrzyżowały się w jadalni świetlicy „Mała Przystań”, gdzie wspólnie mogli zjeść pyszne ciasto i napić się ciepłej herbaty i podzielić wrażeniami. Czas przedstawić 40 osobową bandę świętych: Mikołaje: Cezary Szaro, Maciej Makuch, Mateusz Skubisz, Karol Kosiński i Patryk Piekarz z kl. I lt; Norbert Prucnal z kl. I mt; Patryk Naspiński, Konrad Mazur, Mateusz Ceglarz i Kamil Pisarek z kl. II mbt; Patryk Kidacki z kl. II bt oraz Alan Bara i Łukasz Szczepański z kl. IV lmt wraz ze swoimi Aniołczycami: Małgorzata Klimoczko, Agata Siciak, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Ewelina Noga, Ewa Kowalska i Paulina Chyłek z kl. Ift; Andżelika Czekaj z kl. I fbt;  Żaneta Lotycz i Karolina Wojtan z kl. I mt; Sylwia Słysz, Monika Mołdoch, Karolina Nowak, Anna Prucnal, Natalia Data i Sabina Stec z kl. II ft; Katarzyna Smura z kl. II mbt; Monika Ziaja, Patrycja Salach, Monika Maziarz, Justyna Bartnik z kl. III gt; Nikoletta Kalinowska, Monika Gronko, Iwona Martoń, Sylwia Kot, Karolina Kluz z kl. III ft; Dominika Jezierska z kl. IV ft oraz Katarzyna Fryzeł z kl. IVlmt. A nie spuszczała nas z oka Pani Kinga Lizak.

 

Autor: Karol Kosiński kl. I lt

Zdjęcia: Mateusz Skubisz kl. I lt

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-12-2013 Piotr Pustelny 15-12-2013 

img 0172

 

1 grudnia roku odbyła się XXI edycja akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. Organizatorem w naszym województwie było Radio Rzeszów. Uczniowie naszej Szkoły, jak co roku, również włączyli się do tej akcji. W godzinach od 10.00 do 15.00 zbieraliśmy żywność odzież, zabawki oraz środki czystości w delikatesach FRAC. Okoliczni mieszkańcy bardzo pozytywnie zareagowali i nie skąpili pieniędzy dla dzieci- wózki bardzo szybko się zapełniały. Świadczy o tym pobity rekord w ilości zebranych rzeczy i produktów przez wolontariuszy naszej Szkoły! Podczas akcji nie brakowało radości, szczerych wybuchów śmiechu i zdziwienia. Wszystkim darczyńcom i wolontariuszom z całego serca dziękujemy i czekamy na następne akcje. Myślę, że pasuje tu myśl Antoine de Saint-Exupéry: „Im więcej dajesz, tym bardziej rośniesz”. W to pomaganie włączyli się, a nawet zgłosili na ochotnika: Małgorzata Klimoczko i Agata Siciak z kl. I ft; Cezary Szaro i Maciej Makuch z kl. I lt; Kamil Pisarek z kl. II mbt oraz Maciej Kłoda z kl. IV lmt; koordynatorki: pani Kinga i pani Iwona oraz pan Andrzej ze Straży Miejskiej.

 

AUTOR: Agata Siciak

KLASA: I ft

 

Więcej: POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

WYNIKI OTK

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 05-12-2013 Piotr Pustelny 05-12-2013 

28 listopada odbył się etap szkolny Olimpiady Teologii Katolickiej „Męczennicy XX wieku – świadkowie wiary”.

Do etapu diecezjalnego zakwalifikowali się:

  1. 1.Katarzyna Fryzeł   kl. IV lmt
  2. 2.Kamil Franczyk kl. II bt
  3. 3.Dominik Drozd kl. II bt

GRATULUJEMY!

WYPOMINKI SZKOLNE

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 05-12-2013 

wypominiki szkolneW piątek 22 listopada, jak co roku, delegacja naszej Szkoły wraz ze Sztandarem uczestniczyła w wypominkach szkolnych. W modlitwie polecaliśmy zmarłych dyrektorów, nauczycieli pracowników administracyjnych i uczniów. „Każdy ze zmarłych wychowawców czy uczniów był kimś wyjątkowym. Każdemu należy się pamięć i modlitwa” – podkreślali uczniowie biorący udział w modlitwie.

Autor: Monika Mołdoch

Klasa: II ft

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!