Wolontariat

AKCJA „ZBIERAMY NAKRĘTKI”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 15-10-2014 


W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieramy nakrętki” . W czerwcu oddaliśmy dwanaście bardzo dużych worków nakrętek dla chorej Amelki. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Tegoroczna zbiórka jest przeznaczona na rehabilitację małej Olinki, która mieszka niedaleko naszej szkoły. Nakrętki mogą być po napojach, mleku, jogurtach i środkach chemicznych. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.
Tradycyjnie nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak (sala nr 33), p. Magdaleny Dworak i p. Elżbiety Pitery (sala nr 11) oraz do p. Iwony Adamiec- Zielińskiej (pokój pedagoga).

AKCJA „TUŻ OBOK- PACZKA DLA HOSPICJUM”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 27-05-2014 Piotr Pustelny 27-05-2014 

akcjaW czwartek 22 maja z paniami Kingą Lizak i Iwoną Adamiec- Zielińską wybraliśmy się do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Od 1 do 14 kwietnia w naszej szkole trwała akcja „Tuż obok- Paczka dla Hospicjum”. Wszystkie chętne klasy przygotowywały paczkę z najbardziej potrzebnymi rzeczami dla chorych dzieci. Uczniowie i nauczyciele nie zawiedli i zgromadziliśmy między innymi: pampersy - 16 paczek, chusteczki nawilżające - 36 sztuk, szampony/ płyny - 17 sztuk, kremy, balsamy - 8 sztuk; sudocremy - 5 sztuk; bobofruty- 37 sztuk, deserki - 51 sztuk, maści - 11 sztuk oraz ręczniki, zupki, kaszki i farbki. Orientacyjny koszt wszystkich darów wyniósł 1420 zł. Hospicjum zrobiło na nas ogromne wrażenie. Mogłyśmy poznać wolontariuszki zajmujące się dziećmi, tzw. wolontariuszki biurowe i sympatyczną załogę. Z panią Moniką zamieniliśmy kilka zdań. Opowiedziała nam o pracy w hospicjum. Wrażenie zrobiły na nas liczne zdjęcia dzieciaków, które już odeszły i tych, które są pacjentami tej placówki. Wiemy już komu pomagamy i jak ta pomoc jest bardzo potrzebna. JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ KLASOM: 1mt, 1lt, 1bt, 1dt, 1et, 1ft, 1fbt, 2lt, 2mbt, 2bt, 2ft, 3ft, 3gt, 4bt, 4ft i 4 gt. Dziękujemy także rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek. Przekonaliśmy się jak ważna i oczekiwana jest nasza pomoc, dlatego chcemy tę Akcję kontynuować!

Gabriela Bazan kl. 1fbt, Cezary Szaro i Dawid Grzesik kl. 1lt

DROGA KRZYŻOWA NA TARNICĘ

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 13-04-2014 Piotr Pustelny 13-04-2014 

IMG 1204W czwartek (10.04) wybraliśmy się na najwyższy szczyt Bieszczadów Tarnicę, aby uczestniczyć w drodze krzyżowej. 43 osobowej grupie uczniów z Mechanika towarzyszyły nauczycielki z naszej Szkoły : p. Kinga Lizak, p. Dorota Michnia, p. Dorota Kustra i p. Agnieszka Kapłon oraz absolwent naszej szkoły ks. Łukasz Stachura- saletyn z Dębowca.

Więcej: DROGA KRZYŻOWA NA TARNICĘ

AKCJA „TUŻ OBOK- WIELKANOCNA POMOC DZIECIOM Z HOSPICJUM”

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 31-03-2014 

fc1b40a30aeefaf64431118630b33170Tym razem chcemy pomóc dzieciom z rzeszowskiego hospicjum.

Prosimy, aby w Waszej paczce znalazły się takie rzeczy:

Pampersy rozmiar 4 lub 5 Dada z „Biedronki” lub Happy, Huggies, Bambino, chusteczki nawilżające, szampon lub płyn do kąpieli Bambino, maść z witaminą A, tormentiol, balsam do ciała dla dzieci, deserki w słoiczkach i soki Bobo- fruit.

Oczywiście jeśli chcecie możecie dorzucić coś więcej np. śpiochy, kaftaniki, body dziecięce, ręczniki itp.

PACZKI PROSIMY SKŁADAĆ DO 16 KWIETNIA 2014 R. U PANI KINGI LIZAK SALA 33 LUB U PANI IWONY ADAMIEC- ZIELIŃSKIEJ GABINET PEDAGOGA.

SZKOLNY WOLONTARIAT

DZIECKA POCZĘTEGO DUCHOWA ADOPCJA

PDFDrukujEmail

Piotr Pustelny 27-03-2014 

duchowaadopcja25 marca uczennice klas maturalnych podjęły się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Przez 9 miesięcy, do Bożego Narodzenia, obejmą modlitwą poczęte dziecko zagrożone zabiciem. Adopcja jest odpowiedzią na wezwanie bł. Jana Pawła II: „Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać – oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi…”

Nieprzypadkowo Jan Paweł II na początku swego pontyfikatu określił siebie „papieżem życia i odpowiedzialnego rodzicielstwa”. Zapowiedź ta potwierdzała się w każdym wymiarze pontyfikatu Ojca Świętego, który nieustannie wyrażał zarówno słowem, jak i czynem swoje zaangażowanie w obronę życia ludzkiego i godności jego przekazywania.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!