Wolontariat

NA DZIEŃ DZIECKA AKCJA "TUŻ OBOK - DZIECIOM Z HOSPICJUM"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 16-04-2015 

Tak jak rok temu, z okazji Dnia Dziecka, chcemy pomóc dzieciom z rzeszowskiego hospicjum.

 

Prosimy, aby w Waszej paczce znalazły się takie rzeczy jak:

  • Pampersy rozmiar 4 lub 5 (Dada z „Biedronki” lub Happy, Huggies, Bambino),
  • chusteczki nawilżające,
  • szampon lub płyn do kąpieli Bambino,
  • maść z witaminą A,
  • Tormentiol, Sudocrem,
  • balsam do ciała dla dzieci,
  • deserki w słoiczkach i soki Bobo- fruit.

Oczywiście, jeśli chcecie, możecie dorzucić coś więcej np. śpiochy, kaftaniki, body dziecięce, ręczniki itp.

 

PACZKI PROSIMY SKŁADAĆ DO 15 MAJA 2015 R. U PANI KINGI LIZAK (SALA 33) LUB U PANI IWONY ADAMIEC- ZIELIŃSKIEJ (GABINET PEDAGOGA).

 

SZKOLNY WOLONTARIAT

 

WIELKANOCNA POMOC DZIECIAKOM

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 31-03-2015 

W sobotę 28 marca wzięłyśmy udział w kolejnej zbiórce żywności dla potrzebujących dzieciaków. Tym razem w "Hetmanie". Nie spodziewałam się takiej przychylności i hojności. Osoby starsze, młodzież i całe rodziny byli bardzo życzliwi. W naszych koszach pojawiały się też całe reklamówki żywności. Pomimo pochmurnego dnia, deszczu, nam uśmiech z twarzy nie schodził- to wielka radość pomagać i widzieć, jak nikt nie przechodzi obojętnie. Ja już ze szkoły odchodzę, ale mam nadzieję, że takie akcje będą trwały nadal. W zbiórce uczestniczyły: Natalia Data i Sabina Stec kl. 3ft oraz Sylwia Kot i Monika Gronko z kl.4ft.

 

Autor: Sylwia Kot kl.4ft.

 

 

 

Więcej: WIELKANOCNA POMOC DZIECIAKOM

AKCJA "TAK, POMAGAM"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 22-03-2015 

13 i 14 marca 2015 r. wzięłyśmy udział w akcji "Tak, pomagam" czyli zbiórce żywności dla dzieci z ubogich rodzin. W "Biedronce" hojność darczyńców była zaskakująca. Klienci, szczególnie młodzi, wykazali się ogromną empatią. Oprócz produktów spożywczych ludzie przynosili czekolady, słodycze i produkty dla dzieci. Pomimo złych warunków pogodowych nie narzekałyśmy.Cieszyłyśmy się, że możemy TAK, POMAGAĆ. W akcji uczestniczyły: Magdalena Pelc, Marianna Uryć, Sylwia Panek z kl. I ft; Weronika Teper i Ewelina Krupa z kl. II ft; Andżelika Czekaj i Maria Michalska z kl. II fbt oraz niezawodne maturzystki Monika Ziaja i Patrycja Salach z kl. IV gt. A opiekowały się nami pani Kinga Lizak i pani Iwona Adamiec- Zielińska.

 

Autor: Magdalena Pelc kl. I ft

 

 

 

Więcej: AKCJA "TAK, POMAGAM"

FINAŁ AKCJI "TUŻ OBOK-MIKOŁAJOWA POMOC"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 14-12-2014 

5 grudnia zakończyła się akcja charytatywna "Tuż obok- Mikołajowa pomoc". Tym razem jej celem było zebranie przyborów szkolnych dla dzieci z rodzin objętych opieką Towarzystwa im. św. Brata Alberta w Rzeszowie. Uczniowie i nauczyciele jak zwykle nie zawiedli, wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem i chęcią niesienia pomocy potrzebującym. Ilość podarowanych przyborów przerosła nasze oczekiwania, zebraliśmy około 2000 przyborów szkolnych. Liczyliśmy i liczyliśmy. I tak uzbierało się: 320 zeszytów, 200 długopisów, 258 ołówków, 27 opakowań kredek, 93 gumki do mazania, 84 bloki rysunkowe, 70 papierów kolorowych, 30 opakowań farb, 25 nożyczek, 48 pędzli, 72 kleje i wiele innych, nawet nie podanych na liście rzeczy. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy mogli znowu zaangażować się w podobne zadania, które dają nam tyle satysfakcji. DZIĘKUJEMY WAM WSZYSTKIM!!!
A oto klasy, które wykazały się wrażliwością na potrzeby innych: 1mbt, 1lt, 1at, 1bt, 1ct, 1dt, 1et, 1ft, 2mt, 2lt, 2bt, 2dt, 2et, 2ft, 2fbt, 3mbt, 3lt, 3bt, 3ft, 4lmt, 4bt, 4dt, 4ft i 4 gt. Liczeniem, segregowaniem i pakowaniem zajęli się: Paulina Siudak i Dominika Stępień z kl.2ft oraz Hubert Trojnar i Sebastian Szurlej z kl.1at . Nad wszystkim pieczę sprawowały panie: Kinga Lizak i Iwona Adamiec- Zielińska. Szczególne podziękowania kierujemy do Pauliny Kozieł z kl.IV ft i Pawła Krzanowskiego z kl.IV dt , którzy przygotowali samodzielnie paczki pełne przyborów szkolnych.


Sebastian Szurlej i Hubert Trojnar kl. I at

 Więcej: FINAŁ AKCJI "TUŻ OBOK-MIKOŁAJOWA POMOC"

MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI !!!

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 10-12-2014 Legenda o świętym Mikołaju? Na pewno nie! Posłuchajcie! W pewien grudniowy dzień ekipa pomocników świętego z naszego Mechanika wyruszyła, aby nieść pomoc i radość chorym i starszym mieszkańcom osiedla przy ul. Dąbrowskiego. Mimo braku śniegu, nieustraszeni Mikołaje ze swoimi aniołkami dotarli do każdego z mieszkań, od komina do komina skradali się, by skromnymi podarkami, dobrym słowem i życzeniami obdarować niecierpliwie nas wyczekujących starszych i chorych. Niejednokrotnie płynęły łzy szczęścia, z twarzy tych ludzi nie znikało wzruszenie, a przytulaniom i opowieściom nie było końca. Najwięcej frajdy miały dzieciaki spotykane na ulicach, albo te z noskami przy szybach, gdy zapukaliśmy do ich drzwi. Po długiej i wyczerpującej pracy drogi wszystkich Mikołajów i aniołków zbiegły się w jadalni obok świetlicy „Mała Przystań”, gdzie wspólnie mogliśmy zjeść pyszne ciasto i napić się ciepłej herbaty, a przede wszystkim podzielić wrażeniami.
Czas przedstawić 37 osobową ekipę „ świętych”:

  • Mikołaje: Maciej Majka i Sławomir Reguła kl. I mbt, Sebastian Szurlej i Hubert Trojnar kl. I at, Robert Klimczak, Norbert Prucnal i Arkadiusz Walczak kl. II mt, Maciej Makuch, Cezary Szaro i Mateusz Skubisz kl. II lt i Patryk Kidacki kl. III bt
  • Aniołki: Martyna Burek kl. I mbt, Sabina Rabczak, Marianna Uryć, Monika Książek, Magdalena Pelc, Katarzyna Skwierz, Gabriela Żyła i Sylwia Panek kl. I ft, Karolina Wojtan i Sylwia Wywrót kl. II mt, Andżelika Czekaj, Aneta Bem i Maria Michalska kl. II fbt, Weronika Teper, Ewelina Krupa, Dominika Stępień, Paulina Siudak, Ewa Kowalska, Ewelina Noga kl. II ft, Natalia Data, Sylwia Słysz, Sabina Stec kl.IIIft, Monika Gronko kl. IV f, Monika Ziaja i Patrycja Salach kl. IV gt oraz nasza absolwentka Aleksandra Kiełb.

Całość ogarniała pani Kinga Lizak. Do zobaczenia za rok!!!!


Paulina Siudak i Dominika Stępień kl. II ft

 Więcej: MIKOŁAJE Z MECHANIKA W AKCJI !!!

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!