Wolontariat

FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 25-06-2015 

 

"UŚMIECH DZIECKA NA DZIEŃ DZIECKA"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 17-06-2015 

FINAŁ AKCJI "ZBIERAMY NAKRĘTKI"

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 17-06-2015 

DZIĘKUJEMY naszej całej szkolnej społeczności za włączenie się w akcję: NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE.

Dzięki uczniom i nauczycielom zebrałyśmy piętnaście kolorowych, 120 litrowych worków nakrętek. W akcję włączyli się także nasi absolwenci. Regularnie nakrętki odbierał tato Oli, raz po raz zdziwiony ich ilością. Akcji nie kończymy! Pamiętajcie o niej także na wakacjach, wtedy szybko napełnimy następne worki. W nowym roku szkolnym akcja będzie prowadzona na rzecz podopiecznych hospicjum dla dzieci. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY- p. M. Dworak, p. E.Pitera, p. I. Adamiec- Zielińska i p. Kinga Lizak.

 

WOLONTARIAT POMAGA I SIĘ BAWI

PDFDrukujEmail

11-06-2015 

W Mechaniku młodzież poproszona o pomoc nigdy nie odmawia. Co prawda niesiemy ją bezinteresownie, jednak tym razem osoby, które w szczególny sposób brały czynny udział w różnych akcjach charytatywnych zostały nagrodzone dniem wolnym od zajęć szkolnych, przepełnionym licznymi atrakcjami. Już o 7.45 spotkaliśmy się pod kinem „Helios” i udaliśmy się na film poświęcony Naszemu Wielkiemu Rodakowi - Janowi Pawłowi II pt. „Apartament”. Dzieło powstało z dotąd niepublikowanych nagrań zmarłego papieża oraz z wypowiedzi ludzi z nim związanych m.in. kard. S. Dziwisza.   Dokument wywarł na wszystkich ogromne wrażenie, niektórzy twierdzili, że od dawna nie oglądali tak dobrej produkcji. Następnie nasza „ekipa” przeniosła się nad Wisłok i tam dopiero zaczęła się prawdziwa zabawa! Po tym jak rozpaliliśmy ognisko i zjedliśmy przepyszne kiełbaski pomyśleliśmy, że pora się troszkę rozruszać, dlatego rozpoczęliśmy różne gry i zabawy z piłką. Pomimo, że Dzień Dziecka był jakiś czas temu, w tamtej chwili poczuliśmy się niczym duże dzieci. Szczególne podziękowania należy złożyć pani Kindze Lizak i pani Iwonie Adamiec-Zielińskiej przede wszystkim za zorganizowanie takiego wyjścia, opiekę nad nami w tym czasie oraz umilenie młodzieży dnia w tak oryginalny i ciekawy sposób.

 

Karolina Wojtan kl. II mt

 


 

 

 

Więcej: WOLONTARIAT POMAGA I SIĘ BAWI

AKCJA "TUŻ OBOK - PACZKA DLA HOSPICJUM"

PDFDrukujEmail

31-05-2015 

Tak jak w tamtym roku z okazji Dnia Dziecka Mechanik dzielnie zaangażował się w zebranie wielkiej paczki dla poważnie chorych dzieci z hospicjum . W poniedziałek 25 maja z paniami Kingą Lizak i Iwoną Adamiec- Zielińską wybraliśmy się do siedziby Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci.

Od 15 kwietnia do 15 maja w naszej szkole trwała akcja „Tuż obok- Paczka dla Hospicjum”. Ochoczo wielu dorzuciło swój grosz i tak większość klas włączyła się w wielkie pomaganie! Nie zawiedli też nasi nauczyciele, dziękujemy Wam za każdy prezent dla dzieciaków! Nasza wspólna mega paczka zawierała między innymi: pampersy- 24 opakowania, chusteczki nawilżające - 55 sztuk, szampony/ płyny - 47 sztuk, kremy, balsamy - 9 sztuk; sudocremy – 9 sztuk; bobofruty- 54 sztuki, deserki - 106 sztuk, maści - 42 sztuki oraz ręczniki, zupki, kaszki i całe mnóstwo ciuszków dla niemowląt. Orientacyjny koszt wszystkich darów wyniósł 2600 zł.

Po raz kolejny Hospicjum zrobiło na nas ogromne wrażenie. Panie były bardzo zdziwione wielkością paczki i ilością produktów. Kilka razy prosiły o przekazanie Wam wielkiego „DZIĘKUJĘ!” Mamy nadzieję, że nadal będziemy wspólnie działać, bo uwierzcie, że WARTO! Wiemy już komu pomagamy i jak ta pomoc jest bardzo potrzebna.

JESZCZE RAZ DZIĘKUJEMY NAUCZYCIELOM ORAZ KLASOM: 1 lt, 1 at, 1 bt, 1 ft, 1 et, 2 mt, 2 lt, 2 bt, 2 dt, 2 et, 2 ft, 2 fbt, 3 mbt, 3 lt, 3 bt, 3 ft oraz naszym absolwentom z klas 4 dt, 4 ft i 4 gt. Wśród swoich znajomych akcję przeprowadzili: Marcin Chmiel z kl. 2 mt i Patryk Kidacki z kl. 3 bt. Dzięki nim w paczce znalazły się w podwojonej ilości tormentiole, maści z witaminą A i pajacyki dziecięce.

Dziękujemy także rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie paczek. Przekonaliśmy się jak ważna i oczekiwana jest nasza pomoc, dlatego chcemy tę Akcję kontynuować! Koordynatorzy wolontariatu: Paulina, Mateusz S. i Mateusz P. oraz opiekunowie: pani Kinga i pani Iwona- DZIĘKI!

 

 

 

 

Więcej: AKCJA "TUŻ OBOK - PACZKA DLA HOSPICJUM"

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!