Wolontariat

OGŁOSZENIE !!!

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 13-10-2015 Administrator 12-10-2015 

 

POSZUKIWANI CHĘTNI WOLONTARIUSZE DO KWESTOWANIA
W DNIU 1 LISTOPADA 2015 R.

 

Drodzy uczniowie!

 

W ramach współpracy z Rzeszowskim Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta i Caritas Diecezji Rzeszowskiej WOLONTARIAT SZKOLNY poszukuje chętnych do udziału w kweście na rzecz ubogich i bezdomnych, która odbędzie się na cmentarzach w dniu 1 listopada.Potrzebni są chętni do udziału w tej akcji w następujących miejscowościach: Rzeszów Pobitno, Bratkowice, Budy Głogowskie, Budziwój, Chmielnik, Czudec, Domatków, Górno, Jasionka, Kamień, Lubenia, Lutcza, Łukawiec, Malawa, Mogielnica, Nienadówka, Nockowa, Nowa Wieś, Przewrotne, Rudna Wielka, Rzeszów Słocina, Sokołów Małopolski., Strzyżów, Świlcza, Trzeboś, Trzebuska, Tyczyn, Trzciana, Wysoka Głogowska, Wysoka Strzyżowska, Zaborów.

 

Szczegółowe informacje i zapisy chętnych u pani Kingi Lizak i pedagoga szkolnego pani Iwony Adamiec-Zielińskiej do 23.10.2015r. Serdecznie zapraszamy do współpracy!

NA SZLAKU JANA PAWŁA II

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 12-10-2015 Administrator 12-10-2015 

W dniu 09.10.2015 r. o godzinie 11:30 razem z panią Kingą Lizak wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak śladami   Świętego Jana Pawła II  w ramach rzeszowskich obchodów XV Dnia Papieskiego. Na trasie naszej wędrówki znalazło się wiele miejsc, między innymi: Krzyż Ofiar Komunizmu, Kościół św. Krzyża, Ratusz i Bazylika OO. Bernardynów.

W każdym miejscu zbieraliśmy pieczątki z wizerunkami świętych lub błogosławionych związanych z naszym miastem. Prawie przy każdej stacji mieliśmy możliwość odciśnięcia swojego palca na liście do papieża Franciszka. Sprawiało nam to ogromną radość- cieszyliśmy się jak dzieci. W tegorocznych obchodach Dnia Papieskiego wzięło udział 13 uczniów naszej szkoły.

 

Autor: Gabriela Gaweł kl. II ft

 


AKCJA CHARYTATYWNA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 28-09-2015 Administrator 28-09-2015 

 

Zbieramy stare telefony komórkowe i tablety na leczenie oraz późniejszą rehabilitację Ernesta Kuźniara ur. w marcu 2015 r.

Chłopiec cierpi na duży i nietypowy stopień zrostów i deformacji paluszków rąk i stóp. Szansą na wyzdrowienie Ernesta jest operacja w klinice w Niemczech.

Telefony można składać do końca grudnia 2015 r. do pedagogów: pani Edyty Dragulskiej i pani Iwony Adamiec – Zielińskiej p.19 oraz do pani Kingi Lizak w sali nr 33.

 

Z GÓRY DZIĘKUJEMY ZA DAR SERCA

WOLONTARIAT ZAPRASZA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 18-09-2015 

Myślisz o wolontariacie? Lubisz pomagać innym? Masz głowę pełną pomysłów i chcesz się nimi podzielić? Dołącz do naszego szkolnego wolontariatu, który podąża za słowami: „Tam gdzie jest człowiek potrzebujący musi znaleźć się człowiek, który otoczy potrzebującego wsparciem”.

 

Chętni mogą zgłaszać się do p. Kingi Lizak sala 33 i p. Iwony Adamiec- Zielińskiej- gabinet pedagoga. ZAPRASZAMY

AKCJA "ZBIERAMY NAKRĘTKI”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 23-09-2015 Administrator 09-09-2015 

W tym roku szkolnym kontynuujemy akcję „Zbieramy nakrętki”. W czerwcu oddaliśmy 10 kolorowych120 litrowych worków nakrętek dla chorej Olinki. W akcję włączyli się także nasi absolwenci.

Obecnie, nadal zbieramy nakrętki na rehabilitację małej Olinki, która mieszka niedaleko naszej Szkoły oraz dla dzieciaków z rzeszowskiego hospicjum. Nakrętki mogą być po napojach, mleku, jogurtach i środkach chemicznych. Akcja będzie trwała cały rok szkolny.

Tradycyjnie nakrętki można w każdej chwili dostarczyć do p. Kingi Lizak sala nr 33, p. Magdaleny Dworak i p. Elżbiety Pitery sala nr 11 oraz do p. Iwony Adamiec- Zielińskiej do gabinetu pedagoga.

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!