Wolontariat

WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOLNEGO WOLONTARIATU

PDFDrukujEmail

04-11-2015 

W dniu 28.10.2015 r. uczniowie należący do szkolnego wolontariatu uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Ciężkowic. Tam mogliśmy zwiedzić Skamieniałe Miasto, a przy tym lepiej się poznać. Na wstępie podzieliliśmy się na grupy tak, aby nie było w nich osób z jednej klasy. Dostaliśmy mapy każdego ze zwiedzanych miejsc. Po przejściu całej trasy był czas na odpoczynek przy ognisku. Kiełbaski, ciepła herbatka bardzo nam smakowały. Wspólny śpiew przy akompaniamencie gitary dostarczył nam dużo radości. Na zakończenie losowaliśmy małe upominki - karteczki ze złotymi myślami. Cały dzień towarzyszyły nam uśmiechy na twarzach. Wróciliśmy zmęczeni, ale niesamowicie szczęśliwi. DZIĘKUJEMY pani Kindze i pani Iwonie za wyjazd, za atrakcje, za obecność i opiekę.

 

AUTOR: GABRIELA GAWEŁ KL. II FT

 

 

 

 

 

Więcej: WYJAZD INTEGRACYJNY SZKOLNEGO WOLONTARIATU

KWESTA NA CMENTARZACH W DNIU 1 LISTOPADA

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 04-11-2015 Administrator 04-11-2015 

Wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w największej na Podkarpaciu kweście charytatywnej zorganizowanej przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta.

1 listopada spotkaliśmy się na sześciu cmentarzach Podkarpacia, aby uczestniczyć w pięknym i bardzo potrzebnym przedsięwzięciu. Celem tej dobroczynnej akcji była zbiórka funduszy umożliwiających pomoc ubogim i bezdomnym. Ludzie z wielką ochotą i radością podchodzili do nas, aby wrzucić ofiary do puszek.

Jestem bardzo zadowolony, że wziąłem udział w tej akcji - mogłem pomóc i naprawdę dobrze spędzić ten dzień. Swój czas w tym świątecznym dniu na pomoc innym poświęcili następujący wolontariusze z naszej szkoły:

  • Magdalena Szmyt, Maria Makarska z kl. I ft; Martyna Burek, Michał Marciniec z kl. II mbt; Paulina Sanecka, Aneta Warzybok z kl. II t; Sylwia Wywrót kl. III mt; Małgorzata Nawój z kl. III ft na cmentarzu Wilkowyja;
  • Karolina Pikor, Klaudia Skwirska, Weronika Rakoczy z kl. I ft na cmentarzu w Jasionce;
  • Gabriela Gaweł z kl. II ft, Arkadiusz Michalik z kl. II mbt na cmentarzu w Budach Głogowskich;
  • Mateusz Bujak z kl. I ct na cmentarzu w Chmielniku;
  • Rafał Smolak z kl. II ct na cmentarzu w Sokołowie Małopolskim;
  • Ewelina Krupa z kl. III ft na cmentarzu w Lubeni.

Do wzięcia udziału w akcji zachęciły nas i nad całością czuwały: pani Kinga Lizak i pani Iwona Adamiec – Zielińska.

WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

 

Autor: Michał Marciniec kl. II mbt

 

AKCJA "TUŻ OBOK"

PDFDrukujEmail

Administrator 19-10-2015 

Od 16 do 30 października 2015 r. w naszej szkole zostanie przeprowadzona akcja „TUŻ OBOK” na rzecz podopiecznych Środowiskowego Domu Pomocy w Wysokiej Głogowskiej. Zachęcamy każdą klasę do zrobienia paczki, w której znajdą się artykuły papiernicze, środki higieniczne i słodycze. Spis potrzebnych artykułów otrzymali przedstawiciele samorządów klasowych. Dary zostaną przekazane dorosłym niepełnosprawnym z okazji tradycyjnego Mikołaja. Jeśli któraś z klas będzie potrzebowała pomocy może zgłosić się do koordynatorów akcji: Martyny Burek z kl. II mbt, Gabrysi Żyły i Gabrysi Gaweł z kl. II ft, Mateusza Piwko z kl. II lt, Pauliny Siudak z kl. III ft oraz do Wojtka Pieniążka z kl. III lt. Paczki można składać u pani Kingi Lizak w sali nr 33 oraz u pedagoga pani Iwony Adamiec - Zielińskiej do 30 października br.

 

Szkolny Wolontariat

JEDEN DZIEŃ W TATRACH WYSOKICH

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 13-10-2015 Administrator 13-10-2015 

W dniach 3-4 października grupa uczniów ZSM działająca w szkolnym wolontariacie pod opieką pani katechetki Kingi Lizak i pani pedagog Iwony Adamiec – Zielińskiej uczestniczyła w wyjeździe, którego celem była górska wędrówka i rekolekcje w drodze. Najpierw mieliśmy zdobywać tatrzańskie szczyty po polskiej stronie, jednak dowiedzieliśmy się, że nasze Tatry są oblodzone i próba wyjścia na górę byłaby bardzo niebezpieczna. Dzięki naszej niezastąpionej pani Kindze, szybko podjęliśmy decyzję o zmianie miejsca docelowego. Wyruszyliśmy na Słowację. Podróż, mimo odległości, minęła szybko dzięki wspólnym rozmowom na wszystkie możliwe tematy. Po przyjeździe i zjedzeniu kolacji poszliśmy wcześnie spać, bo pobudka była już o 4:30. Ranek przywitał nas pięknym widokiem mgieł w dolinach. Początek trasy był niewinny, równa dróżka, niewielkie wzniesienie. Jednak z czasem trasa stawała się coraz bardziej wymagająca. Dookoła nas ukazywały się jednocześnie coraz piękniejsze widoki, a pogoda dopisywała, gdy dzielnie wspinaliśmy się w górę. Przed samym szczytem kamienie dawały nam się we znaki, ale wszyscy bez względu na wzrost i wiek dali radę. Na górze zachwyciła nas cudowna panorama górska. Spędziliśmy na Małej Wysokiej ponad pół godziny. Wypiliśmy świeżo zaparzoną kawę i ruszyliśmy w dół. Niedzielę bardzo miło spędziliśmy na Wiktorówkach. To był dla nas naprawdę udany weekend, jeśli tylko będzie okazja na pewno znów wybierzemy się w góry.

 

Krzysztof Cioch kl. IV mbt

 

 

Więcej: JEDEN DZIEŃ W TATRACH WYSOKICH

OGŁOSZENIE

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 13-10-2015 Administrator 12-10-2015 

W dniu 16.10.2015 r. (piątek) w auli szkolnej o godzinie 8:50 odbędzie się spotkanie przewodniczących klas I i IV z pedagogiem szkolnym i katechetką w sprawie organizacji akcji charytatywnych na terenie szkoły.

 

WOLONTARIAT SZKOLNY

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!