Wolontariat

Podziękowanie

PDFDrukujEmail

Administrator 02-12-2015 

POMÓŻ DZIECIOM PRZETRWAĆ ZIMĘ

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 01-12-2015 Administrator 01-12-2015 

29 listopada 2015 r. przedstawiciele wolontariatu wzięli udział w akcji charytatywnej „Pomóż dzieciom przetrwać zimę”, która po raz kolejny odbyła się pod patronatem Polskiego Radia Rzeszów.

Naszym zadaniem było zachęcenie klientów sklepu „Frac” na osiedlu Baranówka, aby kupili jeden produkt więcej i wrzucili do naszych koszów. Jak co roku byliśmy pod wrażeniem, ponieważ ludzie podchodzili do nas z pełnymi wózkami i nam je zostawiali. W koszach znalazła się żywność długoterminowa, odzież, zabawki i środki czystości. Za swój gest dobroci darczyńcy otrzymywali od nas naklejki- słoneczka. Zebrane dary przekazane zostaną na paczki mikołajkowe dla potrzebujących z naszego miasta. Niedzielna akcja niesie ze sobą wielkie przesłanie: „Dzielmy się z potrzebującym tym co mamy, dobro zawsze powraca podwójnie".

W akcji udział wzięli: Martyna Burek z kl. II mbt, Karolina Wojtan z kl. III mt, Wojciech Pieniążek i Maciej Makuch z kl. III lt.

 

Autor: Martyna Burek kl. II mbt

 

WOLONTARIAT W RADIU I TELEWIZJI RZESZÓW

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 01-12-2015 Administrator 01-12-2015 

 

27 listopada 2015 r. przedstawiciele szkolnego wolontariatu - Karolina Wojtan z kl. III mt i Maciej Makuch z kl. III lt - wzięli udział w logistycznym przygotowaniu ogólnopolskiej zbiórki rzeczy w ramach akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” na terenie Rzeszowa. Udzielili także wywiadu dla Radia i Telewizji Rzeszów. Mogliśmy ich oglądać w piątkowym wydaniu „Aktualności”.

 

Akcja Mikołajkowa pt.: „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 25-11-2015 Administrator 23-11-2015 

 

Uprzejmie informujemy, że rusza Akcja Mikołajkowa pt.: „I TY MOŻESZ MIEĆ CZERWONĄ CZAPKĘ” organizowana przez Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci
i VI Liceum Ogólnokształcące.

Zbiórka pieniędzy do puszek na rzecz dzieci nieuleczalnie chorych i ich rodzin odbędzie się DNIA 1 GRUDNIA 2015 r. (WTOREK) NA 4 GODZINIE LEKCYJNEJ (10:30).

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji, co zaowocuje uśmiechem na twarzach małych pacjentów.

Nauczycieli uczących w tym czasie prosimy o umożliwienie wejścia do sali lekcyjnej wolontariuszom z VI Liceum Ogólnokształcącego.

 

Pedagodzy szkolni: Edyta Dragulska, Iwona Adamiec - Zielińska

FINAŁ AKCJI „TUŻ OBOK”

PDFDrukujEmail

Poprawiony: 15-11-2015 Administrator 13-11-2015 

9 listopada zakończyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Tuż obok”. Tym razem miała ona na celu pomoc podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Wysokiej Głogowskiej. Jak co roku uczniowie naszej szkoły nie zawiedli.

Do pokoju pani pedagog trafiła rekordowa liczba paczek. Po policzeniu wszystkich rzeczy okazało się, że zgromadziliśmy: 66 paczek plasteliny, 140 bibuł kolorowych, 84 bloki i papiery kolorowe, 61 tubek kleju, 11 bloków rysunkowych, 59 opakowań kredek i 21 innych przyborów szkolnych, a także 48 past do zębów, 63 szczoteczki do zębów, 83 mydła oraz 92 paczki ciastek, 53 czekolady, 50 paczek cukierków i 31 wafelków.

Samorządom klasowym DZIĘKUJEMY za podjęcie wyzwania, a klasom: 1 at, bt, ct, dt, ft, lt, mt, 2 at, bt, ct, dt, et, ft, lt, mbt, 3 bt, dt, et, fbt, ft, lt, mt, 4 bt, dt, et, ft, lt, mbt za otwartość na potrzeby ludzi niepełnosprawnych. Dary dostarczymy przed 6 grudnia. Koordynatorami akcji byli: Gabrysia Gaweł, Gabrysia Żyła z kl. II ft, Martyna Burek z kl. II mbt, Mateusz Piwko z kl. II lt, Jakub Pelczar z kl. II ct, Paulina Siudak z kl. III ft i Wojtek Pieniążek z kl. III lt. To w dużej mierze ich sukces - DZIĘKI! Liczeniem, segregowaniem i pakowaniem zajmowali się: Magda Szmyt z kl. 1ft, Mateusz Bujak z kl. I ct, Rafał Smolak z kl. II ct i oczywiście panie: Kinga Lizak i Iwona Adamiec-Zielińska.

 

Rafał Smolak kl. 2ct

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!