Miś Wojtek – niezwykły bohater II Korpusu Polskiego

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy 2fss, Justyna Sagan zdobyła wyróżnienie w Międzynarodowym konkursie dla dzieci i młodzieży "Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa".

Justyna przygotowała kartkę pocztową, ilustrując misia Wojtka na drewnianej desce. Historia misia Wojtka jest jedną z najdziwniejszych opowieści o II wojnie światowej. Odkupiony przez polskich żołnierzy z armii gen. Andersa w Iranie, został przez nich wytresowany do noszenia amunicji na linii frontu. Uczestniczył w licznych zmaganiach na froncie włoskim, w tym, w bitwie o Monte Cassino. Żywot zakończył długo po wojnie, w szkockim ogrodzie zoologicznym w Edynburgu.

Opiekunem merytorycznym uczennicy podczas konkursu był Pan Wojciech Kubala.

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!