Pobyt w Lizbonie - 2020

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

13-03-2020

 

W dniach 1 – 12 marca 2020 r. 14 uczniów klas trzecich naszej szkoły w zawodzie technik awionik, technik mechanik lotniczy oraz technik usług fryzjerskich (pod opieką Pani Alicji Kot) uczestniczyło w projekcie unijnym pod nazwą „Mobilność edukacyjna szansą na sukces ”, który realizowany był w stolicy Portugali - Lizbonie.
Pomimo, iż było to dla nas tylko 12 dni, gdyż musieliśmy wracać do Polski z powodu początku epidemii koronawirusa, to czas ten pozwolił nam znacząco rozwinąć nasze umiejętności zawodowe, spotkać wspaniałych ludzi (nie tylko z branży lotniczej), a także poznać kulturę oraz lokalne zwyczaje mieszkańców zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego.
Dwanaście dni to naprawdę niewiele … ale przez ten czas udało się nam się już zaaklimatyzować w nowym miejscu, a także co ważne pokonać pierwszą niepewność i stres wynikający z nowej rzeczywistości. Ale nie samą pracą żyje człowiek …. Podczas naszego pobytu udało nam się także zwiedzić piękne miejsca jak Sanktuarium Maryjne w Fatimie czy wielki stadion Sportigu Lizbona. Posmakowaliśmy lokalnych przysmaków i potraw, np. Bacalhau (dorsz) przygotowanego na kilka sposobów, czy Caldo Verde – zupa z dodatkami warzywnymi.

Wyjazd ten, jak i wynikający z niego szeroki wachlarz korzyści – od poszerzenia umiejętności zawodowych, poprzez pokonanie bariery językowej, a kończąc na poznaniu nowej kultury, na pewno na długo zostanie nam w pamięci i mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mieli okazję jeszcze współpracować z Erasmusem+ w kolejnych projektach organizowanych w naszej szkole.

 

Krystian Zapłociński klasa III mst

 

 

 

 

 

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!