Nauczyciele języka angielskiego polecają

Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Poprawiony: 30-01-2019 Administrator 30-01-2019

Przegląd najciekawszych stron do nauki języka angielskiego.

Nauczyciele języka angielskiego polecają

 

Rewelacyjna strona, od niedawna w nowej, bardziej przejrzystej dla użytkownika odsłonie. Szczególnie polecana 6 minute English – krótkie rozmowy w formie radiowych audycji na przeróżne tematy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Dodatkowo jest też opcja ściągnięcia pliku w mp3 oraz tapescriptu.

Znany i lubiany portal z inspirującymi wykładami z najróżniejszych dziedzin. Zdecydowanie warto korzystać z playlist, gdzie filmiki dobierane są tematycznie.

Jedna ze stron będących kopalnia podcastów na każdym poziomie zaawansowania. Wielkim plusem jest autentyczność nagrań i mnogość akcentów – polecana zwłaszcza tym, którzy chcą osłuchać się z natywną wymową. Dodatkowo każdy podcast zawiera ćwiczenia na rozumienie w formie quizu.

Genialna strona, zawierająca opracowane filmiki. Dostępna baza uzupełniana jest regularnie więc zawsze można znaleźć coś nowego. Wielki plus za rozpiętość poziomów – od początkującego do zaawansowanego.

Polecamy tę stronę do indywidualnej nauki słówek:) Po (bezpłatnym) zalogowaniu do serwisu otrzymujemy dostęp do ogromnej ilości kursów (nie tylko do nauki angielskiego) na każdym poziomie zaawansowania. Po wybraniu interesującego nas języka oraz kursu (np. phrasalverbs) mamy możliwość nauki słówek na zasadzie wielokrotnych powtórek. Jeżeli nie odwiedzimy strony przez jakiś czas i nie utrwalimy nowo poznanych słówek – system przypomni nam o sobie wysyłając maila:)

Jeśli uczyć się tekstów piosenek, to tylko z tą stroną.:) Wystarczy wybrać interesujący nas klip z dostępnej bazy, a na dole wyświetlą się linijki tekstu, który należy uzupełnić podczas trwania piosenki. System zliczy ilość błędnych i poprawnych odpowiedzi. Dostępne są aż 4 poziomy zaawansowania.

Trochę „oldschoolowa” strona z wieloma interaktywnymi ćwiczeniami tworzonymi przez nauczycieli angielskiego z całego świata. Po wykonaniu ćwiczenia i kliknięciu przycisku ‘done’ wyświetla się wynik. Plus za ogromną bazę ćwiczeń gramatycznych.

Kolejna bardzo przydatna strona. Znajdziecie na niej opracowane artykuły prasowe, również takie z pierwszych stron gazet. Do artykułów dołączone są ćwiczenia ze słuchu oraz słownictwa. Jest też opcja wydruku oraz pobrania interesującego nas pliku.

Materiały z BC - strona zawiera wiele ciekawie opracowanych ćwiczeń, podcastów, gier, również dla najmłodszych. Jest też możliwość pobrania interesujących nas materiałów.

Interaktywna strona zawierająca lekcje online. Polecana, szczególnie gdy szukacie odpowiedzi na jakieś nurtujące Was gramatyczne zagadnienie.

  • E-angielski to darmowa stronka do nauki gramatyki języka angielskiego. Posiada cykl lekcji omawiających angielską gramatykę. Na szczególną uwagę zasługuje część poświęcona przygotowaniu do matury. Strona nie uczy jednak czytania, rozumienia ze słuchu ani mówienia.
  • Szlifuj Swój Angielski Przejrzysta i przyjemna dla oka strona z bogatą bazą słów i ćwiczeń. Gramatyka omówiona jest w serii tekstów, a w razie pytań skorzystać można z forum uczniów. Również ta strona jednak bardziej przygotowuje do egzaminów niż uczy mówić po angielsku.
  • Duolingo jest ciekawym pomysłem wynalazcy captcha (to te obrazki, które czasami trzeba wpisać na różnych stronach, żeby udowodnić, że się nie jest robotem). Ich nowa wersja pozwala digitalizować książki, natomiast projekt Duolingo jest ich narzędziem do tłumaczenia, dzięki któremu niejako przy okazji ludzie mogą nauczyć się różnych języków. Głównie na uwagę zasługuje ciekawy system motywacyjny, można zdobywać punkty i wkraczać w nowe etapy nauki. Polega głównie na tłumaczeniu i dopasowywaniu zdjęć lub ścieżek audio do tekstu. Nie uczy jednak mówić.
  • Angielski-online Uczniom pragnącym przygotować się do egzaminów polecamy darmową stronę angielski-online. Oferuje on sporą dozę gramatyki teoretycznej, zaawansowane słownictwo, testy wyboru online, forum oraz materiały pomocne w przygotowywaniu się do egzaminów. Nie uczy jednak rozumienia ze słuchu ani mówienia.

 

Opracowała

Mariola Berrahal

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!