Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

TECHNIK USŁUG FRYZJERSKICH

 

Technik usług fryzjerskich to kreatywny i wymagający zawód dla tych wszystkich którzy potrafią szybko reagować na zmieniające się trendy i modę oraz cenią sobie niezależność.
Współcześnie fryzjerzy lubią nazywać się stylistami i choć dla klientów jest to tylko bardziej chwytliwa nazwa tego zawodu, jednak warto by zastanowić się, czy faktycznie od dzisiejszych fryzjerów nie wymaga się czegoś więcej niż strzyżenia i ułożenia fryzury.

Fryzjerstwo to jedna z tych prac, której efekty widoczne są natychmiast po obsłużeniu klienta. Pasja i talent przekładają się bezpośrednio na wygląd i samopoczucie klienta oraz jego uznanie.

Topowi fryzjerzy mają w sobie coś z artysty, a raczej artystami są. Nie tylko tworzą fryzury, ale również, a może przede wszystkim, kreują wizerunek swojego klienta. Trafny dobór kolorów, stylu uczesania, formy fryzury, a nawet sposobu strzyżenia jest tym, co przesądza o sukcesie w zawodzie fryzjerskim. Przy czym tak samo ważne przy wyborze określonej propozycji jest stan włosów, jak i kształt twarzy, budowa ciała, barwa skóry i oczu, a nawet charakter klienta, czy styl, w którym  czuje się on najlepiej, lub do którego dąży.

Obecnie klienci stawiają w dużej mierze na indywidualizm swojego wyglądu, zatem fryzjerzy mają spore pole do popisu. Praktycznie nic ich nie ogranicza poza ich własną wyobraźnią i umiejętnościami. Współcześni fryzjerzy mają szeroki dostęp zarówno do najlepszych, najnowocześniejszych kosmetyków oraz urządzeń, do ich dyspozycji jest szereg szkoleń, pokazów, roboczych spotkań, na których mogą doskonalić swój fach, dostępne są też wszelkie nowinki ze świata mody i urody. Z tym wszystkim łączą się większe wymagania klientów co do profesjonalizmu fryzjerów, ale również większe możliwości, dla tych, dla których ten zawód stał się pasją.

 

5  7

 

 

Informacje dodatkowe:

 

Dajemy dodatkową możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego poprzez:

 • praktyki zawodowe w renomowanych salonach fryzjerskich w kraju
 • praktyki zagraniczne w ramach projektu unijnego ERASMUS+ (międzynarodowy certyfikat Europass)

n mech 7

 

 

europass

 

Kwalifikacje uzyskiwanew wyniku kształcenia:

 • Kwalifikacja 1:
  FRK.01. - Wykonywanie zabiegów fryzjerskich
 • Kwalifikacja 2:
  FRK.03. - Projektowanie fryzur

 

 

 Sylwetka absolwenta

 W trakcie nauki na kierunku Technik usług fryzjerskich zdobędziesz wiedzę i umiejętności w zakresie:

 • świadczenia usług fryzjerskich,
 • prowadzenia konsultacji z klientem lub klientką dotyczącej zakresu usługi fryzjerskiej,
 • wykonywania pielęgnacji włosów i skóry głowy,
 • wykonywania nietrwałego i trwałego odkształcania włosów,
 • wykonywania strzyżenia włosów i formowania zarostu,
 • wykonywania zmiany koloru włosów,
 • projektowania i wykonywania fryzur,
 • wykonywania stylizacji fryzur,
 • dokumentowania fryzur,
 • prowadzenia doradztwa i wizualizacji fryzur,
 • wykonywania charakteryzacji filmowej, reklamowej,
 • stosowania technik informacyjno-komunikacyjnych,
 • prowadzenia promocji i marketingu fryzjerstwa,
 • zarządzania salonem fryzjerskim,
 • ma również możliwość uzyskania dodatkowych kwalifikacji i uprawnień w ramach kursów fryzjerskich, szkoleń i warsztatów.


  Bardzo pożądane u fryzjerów są także umiejętności stylistyczne, które umożliwiają doradztwo w zakresie kreowania ogólnego wizerunku klienta. Kierunek oferowany w naszej szkole został specjalnie poszerzony o dodatkowy materiał z zakresu wizażu i stylizacji, dzięki czemu uczniowie nauczą się podstaw makijażu oraz technik zdobienia paznokci.

strzyznieKuba www

 

Technik usług fryzjerskich znajdzie zatrudnienie w:

 • w salonach fryzjerskich na stanowisku fryzjera / stylisty
 • w salonach i akademiach fryzjerskich na stanowisku asystenta szkoleniowcy
 • w mediach jako stylista
 • w charakteryzatorniach
 • firmach kosmetycznych
 • firmach fryzjersko – kosmetycznych jako edukator produktów i kosmetyków
 • jako przedstawiciel handlowy branży fryzjersko – kosmetycznej
 • hurtowniach i sklepach branżowych
 • szeroko pojętej branży beauty
 • może także prowadzić własną działalność w branży fryzjerskiej

 

Paweł Żelazo
 


 

 

Baza dydaktyczna i warunki kształcenia:

 

Szkoła ma do dyspozycji profesjonalnie wyposażoną pracownie fryzjerką. Zajęcia prowadzone są przez mistrzów fryzjerstwa.

 

"Fryzjer powinien być idealnym doradcą w sprawach urody, ale przede wszystkim w sprawach pielęgnacji włosów" - tego oczekują od współczesnych fryzjerów - stylistów klienci. Stając na przeciw wyzwaniu, rozwijamy kreatywne zapały naszych uczniów.

 

W pracowni fryzjerskiej poza kształceniem zawodowym, przygotowujemy naszych uczniów do konkursów branżowych.

Możemy się pochwalić, że nasza pracownia poza tym, iż spełnia odpowiednie standardy określone w podstawie programowej dla zawodu technik usług fryzjerskich i jest dostosowana do potrzeb rynku pracy, posiada profesjonalne produkty, co z pewnością pomoże przyszłym adeptom sztuki fryzjerskiej lepiej przygotować się do pracy zawodowej.

  

Na decyzję wyboru szkoły wpływają różne czynniki. Z pewnością jednym z nich jest wyposażenie sal lekcyjnych i pracowni w odpowiednie instrumentarium. Pracownia w której nasi uczniowie zdobywają wiedzę praktyczną, wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt, ale ma również to czego próżno szukać wokoło, mamy Przyjaciela Stylistę i Trenera marki Paul Ferro Pana Pawła Żelazo, który z wielkim zaangażowaniem włącza nas w świat zawodowego fryzjerstwa. Mamy nadzieję, że osoby niezdecydowane zachęci to i przekona do podjęcia kształcenia w naszej szkole, bo warto...

 

 

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!