Uwaga, otwiera nowe okno. PDFDrukujEmail

Technik lotniskowych służb operacyjnych

 

Absolwenci tego kierunku będą gotowi do wykonywania zadań kontrolera ruchu lotniczego na lotniskach cywilnych i wojskowych. Ponadto zdobędą niezbędne kwalifikacje do wykonywania wielu zawodów w branży lotniczej, w tym koordynatora ruchu lotniczego naziemnego i dyżurnego operacyjnego portu lotniczego, jak również w służbach utrzymania lotniska i naziemnej obsługi statków powietrznych.

 

 

 

Technik awionik

 

Jest to unikatowy kierunek kształcący mechaników statków powietrznych, który obejmuje obsługę pokładowych urządzeń radionawigacyjnych, radiokomunikacyjnych oraz przyrządów pokładowych statków powietrznych. Uczeń zdobywa również wiedzę i umiejętności z zakresu elektroniki ogólnej. Praktyki i staże uczniowie odbywają w EADS PZL Warszawa-Okęcie, Heli-One Polska, Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie i Aeroklubie Rzeszowskim. Po ukończeniu nauki, absolwent może znaleźć zatrudnienie w liniach lotniczych, organizacjach obsługowych, a także w zakładach produkujących i remontujących samoloty oraz śmigłowce.

 

 

 

Technik mechanik lotniczy

 

Jest to kierunek kształcący mechaników statków powietrznych. W kształceniu techników mechaników lotniczych współpracujemy z Wydziałem Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, Ośrodkiem Kształcenia Lotniczego PRz w Jasionce. Praktyki i staże odbywają się w EADS PZL Warszawa-Okęcie, Heli-One Polska, Aeroklubie Podkarpackim w Krośnie i Aeroklubie Rzeszowskim. Dobiega końca proces certyfikowania szkoły w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego, jako ośrodka szkolenia lotniczego personelu technicznego Part 147. Świadectwa wystawiane przez zatwierdzone organizacje szkolenia Part 147 uznawane są przez wszystkie nadzory lotnicze w całej Unii Europejskiej. ZSM będzie pierwsza szkołą ponadgimnazjalną w województwie podkarpackim i czwartą szkołą w Polsce mającą takie uprawnienia.

 

 

 

Technik mechanik

 

Program nauczania opracowany został wspólnie z technologami WSK "PZL-Rzeszów" S.A. Kształcimy wysokiej klasy specjalistów dla przemysłu lotniczego zrzeszonego w Stowarzyszeniu Grupy Przedsiębiorców Przemysłu Lotniczego "Dolina Lotnicza" oraz przemysłu maszynowego, samochodowego. Szkoła zrzeszona jest w Centrum Szkolenia Operatorów CEKSO działającym w ramach Stowarzyszenia "Dolina Lotnicza". Patronat sprawuje WSK "PZL-Rzeszów" S.A. i firma Hamilton. W technikum mechanicznym uczeń uzyskuje następujące kwalifikacje: - użytkowanie obrabiarek skrawających, - organizacja i nadzorowanie procesów produkcji maszyn i urządzeń. Technik mechanik znajdzie zatrudnienie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysoko zaawansowaną techniką – może pracować m.in. na stanowiskach konstruktora, technologa, operatora i programisty obrabiarek CNC.

 

 

 

Technik mechatronik

 

Technik mechatronik to nowy atrakcyjny zawód, poszukiwany już teraz na rynku pracy i należący do tzw. zawodów przyszłości. Mechatronika jest zintegrowaną dziedziną nauki i techniki, zajmującą się problemami mechaniki, elektroniki, automatyki, robotyki i informatyki. Technik mechatronik znajdzie zatrudnienie wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z wysoko zaawansowaną techniką – może pracować m.in. na stanowiskach konstruktora, technologa, mistrza, operatora, montażysty i programisty urządzeń i systemów mechatronicznych, diagnosty i serwisanta, kierownika działu obsługi i napraw. W technikum mechatronicznym uczeń uzyskuje następujące kwalifikacje: - montaż urządzeń i systemów mechatronicznych, - eksploatacja urządzeń i systemów mechatronicznych, - projektowanie i programowanie urządzeń i systemów mechatronicznych. Dla wszystkich, którzy interesują się techniką, których fascynują nowe technologie mechatronika jest strzałem w dziesiątkę!

Technik usług fryzjerskich

 

Kształcimy w umiejętności tworzenia pełnego wizerunku klienta w salonie fryzjerskim, wykonywania odpowiedniej fryzury wraz z makijażem. Obecnie moda jest częścią kultury, dlatego kompleksowa obsługa w salonie to atut nowoczesnego fryzjera-stylisty, jakiego przygotowujemy dla rynku pracy w Unii Europejskiej. Technik usług fryzjerskich wykonuje zabiegi fryzjerskie, za pomocą różnorodnych urządzeń, z wykorzystaniem specjalistycznych aparatów oraz materiałów fryzjerskich. Fryzjer dba również o wyposażanie stanowisk pracy w niezbędne narzędzia i materiały, śledzi modę i techniki fryzjerskie, stosuje nowoczesne aparaty i środki fryzjersko-kosmetyczne, korzysta z technik komputerowych. W zawodzie niezbędne są spostrzegawczość i podzielność uwagi, zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, wrażliwość estetyczna precyzja i poczucie odpowiedzialności w pracy, dobra kondycja fizyczna, sprawność manualna wykonywania pełnego zakresu usług fryzjerskich.

Absolwent tego kierunku będzie przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:

1) wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych włosów
2) wykonywania zabiegów chemicznych włosów
3) wykonywania strzyżenia włosów
4) wykonywania stylizacji fryzur
5) wykonywania projektów fryzur

 

pro fryz

        Pracownia fryzjerska - kliknij aby obejrzeć
        Opis zawodu - link

Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!